Підвищити акциз пропонується законопроєктом від 30 грудня. Його ставка підніметься на 3,81 гривні – з 8,42 гривні до 12,23 гривні за 1 літр.

Цікаво Інфляція у січні склала 0,8%: які продукти подорожчали найбільше

Яких напоїв стосується підвищення

Акциз зросте для алкогольних напоїв, міцність яких вища за 1,2%, але не більша за 22%. В основному це ігристі та газовані вина, також інші зброджені напої. Компенсувати підвищення виробник буде коштом підвищення ціни на товар – тобто, вартість напоїв зміниться у точності на суму зростання акцизу.

Новий спосіб розрахунку за алкоголь

В рамках податкової реформи, яку планують реалізувати уже цього року, планують скоротити частину тіньового ринку підакцизних товарів. Для цього розрахунок за усі підакцизні товари буде відбуватися виключно у безготівковій формі.

Такі нововведення анонсував відповідальний за реформу в ОП Ростислав Шурма. За його словами, ці зміни наберуть чинності тоді, коли в Україні не буде перебоїв з електроенергією.

Окрім того, застарілу акцизну марку на товарі буде замінено на QR-код. Його зможе відсканувати кожен покупець та отримати інформацію:

  • про виробника або імпортера товару;
  • місце виробництва, зберігання, відвантаження або торгівлі товаром;
  • обладнання для виробництва.

Що передбачає податкова реформа

  • Реформа запровадить зниження ставок ПДФО, ЄСВ, ПДВ та заміну податку на прибуток підприємства на податок на виведений капітал.
  • Попередній варіант реформи закладав зниження ставок до рівня близько 10%, однак цифри можуть бути іншими, оскільки надто низькі податки можуть не підтримати партнери України.
  • Для того, щоб сума податкових надходжень до бюджету не зменшилася, пропонується знайти компенсатори. Автори реформи розмірковують над впровадженням додаткового податку на готівку, заборони продавати алкоголь та цигарки готівкою, а також заборони "зарплатних ФОПів".