Чому військовим не повернули доплати

За словами Голови НБУ Андрія Пишного, рішення повернути виплати у розмірі 30 тисяч гривень від Верховної Ради, ускладнює переговори з МВФ, бо суперечить раніше затвердженим зобов'язанням нашої влади.

До теми Грошове забезпечення військових: як відбувається процес виплати

Втілення в життя такого рішення ВРУ "досить суттєво підвісить домовленості", взяті у рамках Меморандуму з Міжнародним валютним фоном. Голова НБУ додав, що його виконання є практично неможливим і НБУ лишається прихильником колишніх домовленостей.

Поки рішення не реалізовано. Наскільки я знаю, відбувається певний юридичний процес. У якому вигляді в результаті і що саме буде прийнято, я думаю, нам потрібно взяти кілька тижнів, і ми зрештою побачимо результат. І вже від того результату будемо виходити,
— пояснив Пишний.

Раніше представники МВФ заявили, що вивчать ухвалену парламентом 10 квітня законодавчу поправку, яка повертає доплати у 30 тисяч гривень військовослужбовцям.

Від чого залежить зарплата військового

  • Окрім основної зарплати (грошового забезпечення) військові також отримують грошову винагороду. Йдеться про доплати від 30 до 100 тисяч.
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які безпосередньо на передовій. 50 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойове завдання у складі військового органу управління. 30 тисяч гривень отримують військовослужбовці, які перебувають поза зоною бойових дій.
  • Якщо військовий бере участь у бойових діях, то може отримувати в місяць в середньому від 120 тисяч до понад 150 тисяч.