Кому виплати не будуть припинятись

Кабміном була прийнята Постанова, яка суттєво оновила підходи до соціальної підтримки ВПО та інших вразливих категорій. При цьому, розмір допомоги громадянам, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, залишається без змін:

Читайте також: Чи можна оформити субсидію на житло в якому особа не прописана

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень;
  • для інших осіб – 2 тисячі гривень.

Проте, окремим ВПО допомога ще на 6 місяців буде продовжена автоматично, водночас як іншим протягом лютого – березня потрібно звернутися із заявою для продовження допомоги.

Також у новій постанові передбачено винятки із загального правила. У разі відновлення житлового приміщення, забезпеченням житлом для постійного проживання або житлом, віднесеним до фондів тимчасового проживання ВПО, виплата допомоги не буде припинятися:

  • дітям-сиротам;
  • дітям, які позбавлені батьківського піклування;
  • особам віком до 23 років, які прибули з тимчасово окупованої території.

Хто отримає щорічну або одноразову грошову допомогу

Врегульовано також ситуацію з отриманням щорічної або одноразової державної грошової допомоги особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Тепер отримання такої допомоги:

  • не враховується під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сімʼї;
  • не буде мати наслідком припинення виплати допомоги на проживання ВПО.

Про що ще йдеться у новій постанові

  1. Уточнено термін непрацююча працездатна особа. Це особа, яка досягла 18-річного віку та за станом здоров’я здатна до трудової діяльності і не працює, не проходить військову службу, не займається підприємницькою діяльністю чи професійною незалежною діяльністю та не навчається.
  2. Відтак передбачено право працездатних, але не працевлаштованих після завершення отримання допомоги ВПО на отримання допомоги малозабезпеченим сім'ям.
  3. Під час подання заяви на отримання допомоги на проживання ВПО повинні пропонувати заповнити опитувальник щодо потреби у послузі з догляду за дитиною.