За рахунок цього вдалося досягнути також вражаючої динаміки темпів ремонту асфальтового покриття: спостерігається 13-кратне зростання – від 15 км у 2014-му до 200 км у 2016 році.

Проте кияни продовжують нарікати на якість доріг та обурюватися на адресу роботи "Київатодору". "Публічний аудит" вирішив розібратися в ситуації та дати свої рецепти, як зробити так, щоб кількість відремонтованих доріг у столиці відповідала також їх якості. А Київ став комфортним та безпечним містом не лише для своїх мешканців, а й для туристів, тим паче напередодні головного пісенного шоу Європи.

Як балансувати між кількістю та якістю?

На сьогодні завдання №1, щоб ці 200 км доріг, які муніципалітет взявся доводити до ладу, були не просто відремонтовані, а відповідно до вимог державних стандартів. Зокрема, має приділятися прискіплива увага гарантійному ремонту доріг, тобто моніторингу якості та усунення дефектів: утворилися на місці недавно відремонтованої дороги вибоїни чи ями – негайний повторний ремонт за кошти виконавців ремонтів.

Разом з тим, замовник, тобто "Київавтодор", має брати постійну безпосередню участь у поточних ремонтах, аби оперативно реагувати на недотримання виконавцем послуг технологічних вимог до ремонту доріг.

Крім того, ми пропонуємо ввести штрафи для підрядних компаній, які здійснюють ремонтні роботи доріг у столиці, за настання гарантійних випадків. Тільки це в поєднанні з жорстким контролем у режимі реального часу за процесом ремонту хоч трішки наблизить Україну до такого ж якісного рівня доріг, як у Франції, ОАЕ чи Сингапурі, – говорить юрист "Публічного аудиту" Володимир Тарчинський.

Усі ці положення – штрафи, компенсації з боку виконавців, моніторинг якості з боку "Київавтодору" мають бути чітко прописані в умовах договорів, які корпорація укладає з підрядниками.

Крім того, Київській адміністрації варто перевірити проведені "Київавтодором" протягом останніх двох років закупівлі на ремонт асфальтового покриття – на це, як-не-як, було витрачено 1 мільярд грн.

Якщо будуть виявлені порушення, мерія цілком законно має право підготувати мотивовані претензії та вимагати від підрядних компаній за їх же кошт ліквідувати всі дефекти, виявлені за результатами ремонту доріг. Зрозуміло, ці компанії в майбутньому в жодному випадку не повинні допускатися до участі в конкурсах, – резюмує Тарчинський.

Читайте також: Кличко звільнив свого заступника Сагайдака і голову Солом’янського району за Шулявський міст