Курс валют у банках

  • Станом на ранок 15 квітня, за даними Мінфіну, купівля банками готівкового долара становить у середньому 39,15 гривні (+15 копійок проти 12 квітня), а продаж – 39,60 гривні (+11 копійок).

Читайте також Чому росіяни почали завдавати масованих ударів по енергетиці України

  • Купівля готівкового євро в середньому здійснюється за 42 гривні (-10 копійок), а продаж – у середньому за 42,80 гривні (без змін).

Курс на чорному ринку

  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 39,45 гривні (+5 копійок), а продаж – 39,55 гривні (+5 копійок).
  • Євро купують за 42,50 гривні (-15 копійок), а продають за 42,74 гривні (-11 копійок).

Курс в обмінниках

  • Станом на 12 квітня, обмінники купують долар в середньому за 38,80 гривні (-21 копійка), а продають – за 39,57 гривні (+15 копійок), за даними finance.ua.
  • Євро коливалося на рівні: купівля – 41,85 гривні (-62 копійки), а продаж – 42,95 гривні (+2 копійки).

Що буде з доларом цього тижня

Як розповів 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий, цього тижня курс долара на міжбанку та на готівковому ринку перебуватимуть в одному курсовому діапазоні – від 39 гривень до 40 гривень за валюту.

Лєсовий додає, що валютний ринок насамперед залежатиме від стратегії та тактики Нацбанку на міжбанківському ринку.

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

Дії НБУ можуть мати певну свободу та варіативність, адже, по суті, саме регулятор формує курсову повістку для всього ринку. Нацбанк матиме більшу свободу то збільшувати, то зменшувати обсяги валютних інтервенцій залежно від ринкової кон’юнктури.

Водночас до Великодня ще рано давати прогнози щодо вартості. Очікується, що зараз на ринку не повинно виникати ані підвищеного попиту, ані підвищеної пропозиції.

Ще важливий момент, який стосується головним чином щоденних курсових змін чи конкуренції курсів на готівковому ринку. Існує велика ймовірність того, що основні показники ринку залишаться в межах попередніх кількох тижнів,
– каже Тарас Лєсовий.