Які тарифи в Україні

Найнижчі тарифи спостерігаються в Харківській області, а найвищі — у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Водночас деякі постачальники вже встигли збільшити вартість своїх послуг.

Читайте також Тариф на світло у травні: чи зросте вартість електроенергії до кінця місяця

Зокрема, у "Львівводоканалі" абонплата за водопостачання для мешканців без комерційних вузлів обліку зросла на 38%, становлячи 19,63 гривні. У будинках з лічильниками тариф підвищився на 6%, досягнувши 31,15 гривні.

Також варто зазначити, що ціна на водовідведення для споживачів без лічильника зросла до 39,26 гривні, тоді як для тих, хто має лічильники, тариф становить тепер 50,78 гривні.

Якими могли б бути нові тарифи

Улітку 2023 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, намагалася збільшити тарифи на воду.

Заплановане підвищення торкнулося б 34 водоканалів з 1 липня, пропонуючи зростання тарифів на середньо 32%. Однак, це рішення було скасовано після того, як вище керівництво країни оцінило захід як непрофесійний.

Як економити на воді

  • Повне завантаження пральної машини. Завжди періть білизну при повному завантаженні барабана. Напівпустий барабан споживає більше води, ніж потрібно.

  • Перевірка сантехніки. Регулярно перевіряйте унітази та крани на наявність течі. Непомітна теча в унітазі може витрачати до 72 000 літрів води на рік, а кран, що крапає, — до 6 000 літрів на місяць.

  • Економні сантехнічні пристрої. Встановлення унітаза з подвійним змивом може зекономити до 15 літрів води на день для сім'ї з трьох осіб.

  • Короткі душі. Скорочення часу приймання душу може допомогти заощадити до 500 літрів води за місяць.

  • Використання води під час чищення зубів та миття посуду. Не залишайте кран відкритим під час чищення зубів або миття посуду. Закритий кран може заощадити сотні літрів води.

  • Крани з розпилювачем. Встановлення кранів з розпилювачем допоможе змити мило так само ефективно, як звичайний кран, але з набагато меншою витратою води.