Нагадуємо, що уряд Казахстану запровадить з квітня онлайн-систему для відстежування товарів, які ввозяться і вивозяться з країни. Через це Росія не зможе обходити санкції.

Читайте також Тільки власний газ та вищі тарифи: що чекає на Україну після найважчого опалювального сезону

Напруга між двома країнами посилюється

Цього понеділка уряд Астани заявив, що вимагатиме від експортерів додаткові документи при відправленні товарів до Росії.

До слова, Росія є головним торговим партнером Казахстану. Відтак деякі казахські підприємства почали купувати більше товарів та перепродувати їх російським фірмам.

Однак такий хід подій не влаштовує Астану. Завдяки посиленню контролю над торгівлею країна намагатиметься зменшити підпільну торгівлю.

Процедура виключає подачу документів підставними особами, фальшивими відправниками або одержувачами,
— йдеться в заяві.

Експорт суттєво зріс за рік

  • Торік казахстанський експорт до Росії зріс на чверть. За словами казахських бізнесменів, рішення Туреччини щодо припинення російського "паралельного імпорту" викликав нову хвилю запитів від росіян, які вони не можуть купити.

Актуально Найболючіша точка, – Фурса назвав найбільший ризик для економіки Росії у 2023 році

  • За інформацією від Bloomberg, такі товари під санкціями, як сучасні напівпровідники, перенаправляються до Росії через треті країни. Доказом цьому свідчать дані щодо експорту за 2022 року рік з Казахстану до Росії – він збільшився на 25% проти 2021 року.