Російські "лазівки" тепер не діятимуть

Казахстан з квітня місяця запровадить онлайн-систему для відстежування товарів, що вивозиться та ввозиться з країни. Таким чином, Росія не зможе уникнути показання за те, що обходить санкції.

Читайте також Україна заробила на продажі арештованого аміаку, який належав росіянам

Зараз є дані, що допустимо кількість смартфонів, які закуповував Казахстан, раптом у якийсь дивний спосіб збільшилася в 10 разів, ніж за рік до цього. Зрозуміло, що усе це проходить через якісь схеми у Росії,
розповів 24 Каналу 24 бізнесмен, громадський діяч, медіаменеджер з Казахстану Арман Шураєв.

Крім того, обидві країни є членами Євразійського економічного союзу. Це означає, що митні перевірки товарів майже не проводяться.

Експорт із Казахстану: скільки ввозить Росія

Лише 2022 року експорт із Казахстану до Росії збільшився на 25% проти 2021 року. До слова, за даними Bloomberg, деякі товари під санкціями, зокрема сучасні напівпровідники, перенаправляються до Росії через треті країни.

Цікаво Військова техніка та мільярди доларів: що отримала Україна від партнерів за рік війни

  • За календарний рік до початку війни Казахстан експортував до Росії передових напівпровідників лише на суму в 12 тисяч доларів. У 2022 році вона зросла аж до 3,7 мільйона ​​доларів.
  • А після введення санкцій експорт підсанкційних товарів Європи до країн-членів ЄАЕС Казахстану, Киргизстану та Вірменії зріс на додаткові 30% порівняно з експортом інших товарів.