Як змінилась ціна яєць

У травні яйця подешевшали на 22,7%, а з грудня минулого року по травень – на 28,1%, зазначає академік НААН Юрій Лупенко, передає 24 Канал.

Читайте також Щось подорожчало, а щось подешевшало: як змінилися ціни на продукти за місяць

Нагадаємо, у жовтні 2022 року яйця в Україні рекордно зросли у ціні. За невеликий проміжок часу вони подорожчали на 50%.

Наприклад, перед минулим Великоднем українці за десяток яєць платили 36 гривень, а вже цього року – на рівні 71 – 74 гривень

Яйця дешевшатимуть

Як розповіли раніше 24 Каналу в Інституті аграрної економіки, причина здешевшання яєць – збільшення пропозиції на ринку. Іншими словами, цього продукту в Україні стає все більше. Триватиме ж здешевшання яєць, за очікуваннями спеціалістів, до середини літа.

Світлана Пашко

Старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інститут аграрної економіки

Це пов’язано з приходом на ринок продукції приватних господарств. Які виробляють приблизно половину всього обсягу яєць в Україні.

Також експерти пояснюють, що ціна на яйця залежить від кількох факторів, наприклад, фасовані вони чи ні. Крім того, ціна яєць популярних брендів в сегменті фасованих яєць коливається залежно від торговельної мережі.

Яка ситуація з цінами загалом

  • В цілому у травні споживчі ціни зросли на 0,5%, порівняно з квітнем.
  • Ціни ж на продукти харчування зросли на 0,9%. Зокрема, овочі здорожчали на 5,6%. Фрукти – на 8,7%.

Юрій Лупенко зазначає, що загалом динаміка споживчих цін свідчить про посилення сезонних тенденцій на ринку продуктів харчування.

Юрій Лупенко

Академік НААН

Зростання цін на овочі та фрукти відбулося за рахунок надходження перших ягід та ранніх овочів. В наступні місяці можна очікувати сповільнення зростання цін на ці групи товарів, а по найбільш масових продуктах – зниження споживчих цін.