Країни-партнери України намагаються забороною на російські метали завдати удару по важливому для російської економіки джерелу доходу. Розповімо детальніше, що це означає.

Читайте також Російський олігарх розробляє дрони для війни проти України та отримує гроші з США — документи

Що передбачають ці заборони

"Нові заходи забороняють імпорт алюмінію, міді та нікелю російського походження в США", – йдеться в заяві американського Мін'юсту.

Це ще не все. Також санкції обмежують використання відповідних металів на світових біржах й у позабіржовій торгівлі відповідно до заходів, які раніше вжили Сполучені Штати та Велика Британія.

Наші нові заборони на основні метали, введені в координації з нашими партнерами в Сполученому Королівстві, будуть і надалі спрямовані проти доходів, які Росія може отримувати для продовження своєї жорстокої війни проти України,
– мовиться у заяві пані міністра фінансів США Джанет Єллен.

Отже, приймати будь-який новий алюміній, мідь і нікель, вироблені у Росії, заборонять Лондонській біржі металів і Чиказькій товарній біржі.

У заяві міністра фінансів Великої Британії Джеремі Ханта йдеться про те, що Владіміра Путіна можна позбавити можливості вести незаконну війну в Україні лише завдяки спільним діям з союзниками.

Наші рішучі дії із США щодо заборони російських металів на двох найбільших біржах не дозволять Кремлю спрямувати більше грошей на свою військову машину,
– підкреслив Хант.

Японія розширила санкції проти України

  • Напередодні уряд Японії розширив заборону на експорт до Росії. Вона включила до переліку 164 додаткові промислові товари. Мовиться, зокрема про літій-іонні батареї, газові турбіни та моторне мастило.
  • Нові обмеження, запроваджені Японією, доповнять уже наявний список контролю у рамках санкцій проти країни-агресорки. До переліку також потрапили термостати, вироби з нітроцелюлози та деревообробні верстати.
  • Нагадаймо, що санкційні заходи, які раніше запровадила Японія, передбачають також замороження активів, обмеження платежів, обмеження операцій з капіталом, заборону на експорт, заборону на імпорт алмазів непромислового походження з Росії, зокрема алмази, оброблені за межами країни-агресорки.