Свою пропозицію президент озвучив у своєму зверненні до учасників міжнародного симпозіуму "Європейська ідея".

Актуально Різностороння динаміка цін та цінова стеля для Росії: що відбувається на ринку нафти

60 доларів за барель – це "піддавки"

За словами Президента, пропозиції на встановлення цінової стелі на рівні 60 чи 70 доларів за барель, які пропонували деякі країни ЄС, це "піддавки".

Цьогоріч Європа нарешті здійснює енергетичне роззброєння Росії. Залежність континенту від російських енергоресурсів почала зменшуватися. А має повністю зникнути. І один із ключових інструментів – це обмеження російських заробітків від експорту ресурсів, – сказав Президент

Він висловив вдячність польським і балтійським партнерам України за їхні пропозиції обмеження ціни на рівні до 30 доларів за барель. "Зараз час, щоб забезпечити й таке досягнення Європи", – додав Зеленський. Президент підкреслив, на основі цього та інших подібних досягнень жоден із потенційних ворогів Європи більше не зможе шантажувати наш континент енергетичною зброєю.

Встановлення стелі цін на нафту

  • У четвер в ЄС не дійшли згоди щодо цінової стелі на російську нафту. Одні країни Європейського Союзу вважають, що ціна повинна бути вищою, а інші побоюються дефіциту нафти.
  • Країни Балтії та Польща заявили, що пропозиція встановити обмеження на рівні 65 доларів за барель є надто щедрою. Натомість країни із великою судноплавною галуззю, зокрема Греція та Мальта, не хочуть опускати ціну нижче 70 доларів.
  • Раніше Міністерка Фінансів США Джанет Єллен пропонувала встановити стелю цін на нафту з Росії на рівні 60 доларів за барель.