Зараз у червоній зоні наразі перебувають 11 регіонів: Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

До теми Чи можуть продовжити навчальний рік через карантин: пояснення експерта

Але попри те, що уряд не запровадив загальнонаціональний локдаун, у багатьох регіонах вирішили посилити карантині обмеження.

В яких областях України учні навчатимуться дистанційно через карантин

Чернігів

Наразі Чернігів перебуває у червоній зоні. Там з 12 квітня закрили усі шкільні і дошкільні заклади. Також обмежених рух громадського транспорту, доступ до нього матимуть лише ті, хто отримає спецперепустки.

Вінниця

Вінницька область наразі перебуває у помаранчевій зоні, проте через складну ситуацію з COVID-19. Карантин там вирішили продовжити до 1 травня.

Але для деяких класів відновлюють очне навчання. Поки до школи повертаються поки лише діти 9 та 11 класів. Натомість інші учні та навіть початкова школа – на дистанційному навчанні.

Запоріжжя

Місцева влада Запоріжжя вирішила посилити карантинні обмеження через різке зростання кількості хворих на коронавірус. Тому у місті закрили всі школи. Раніше дистанційно навчалися лише старшокласники, а учні початкової працювали у звичному режимі. Але з 14 квітня 1 – 4 класи теж переходять на онлайн-уроки.

Як будуть працювати садочки? У міськраді запевнили, що дитсадки поки не будуть закривати.

Львів

Локдаун у Львові продовжили до 4 травня. Проте, за рішенням міської комісії ТЕБ та НС, карантинні обмеження дещо послабили. Так, з 19 квітня у місті почили працювати початкові школи. Натомість школярі 5 – 11 класів продовжують навчання дистанційно.

Київ

У столиці посилений карантин продовжили поки до 30 квіиея. Тож, школи та дитячі садочки залишаються закритими на карантин. Учні всіх класів перебувають на онлайн-навчанні.

Водночас у Київській області також діять додаткові карантинні обмеження. Там рекомендували призупинити освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Одеса

Наразі Одеса перебуває у червоній карантинній зоні. Учні 5 – 11 класів навчаються дистанційно. Також 260 класів молодшої школи усе ще працюють у дистанційному режимі, зокрема 48 класів закриті через пандемію.

Але учні початкових класів Одеської області будуть поступово повертатися з дистанційного навчання. Вже більш як сто дітей відновили очне навчання.

Миколаїв

Миколаїв вже четвертий тиждень перебуває в червоній епідемічній зоні. Там ринки, кав’ярні, ресторани, культурно-спортивно-розважальні заклади не працюють, а робота громадського транспорту обмежена.

Школи в місті також на дистанційному навчанні. Вдома навчаються учні 1 – 11 класів. Окрім того, на Миколаївщині перенесли пробне ЗНО на 15 травня. Таке рішення ухвалили через продовження карантинних обмежень.

Херсон

З 19 квітня у Херсонській області учні 1 – 4 та 11 класів повертаються у школи. Натомість всі інші класи – з 5 по 10 – будуть надалі навчатися дистанційно до 30 квітня.

Керівникам коледжів, профтехів та вишів закладів комісія з ТЕБ та НС також рекомендувала забезпечити освітній процес у дистанційній або змішаній формі.

Полтава

У Полтавській області від 15 квітня посилили протиепідемічні заходи. Так, на дистанційне навчання перейшли усі школярі, діти в садочках та студенти, крім 6-курсників та інтернів, які залучені до боротьби проти COVID-19.

У яких випадках можуть закривати школи

  1. Учням заборонено відвідувати школи, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває більш як 50% дітей та працівників;
  2. Якщо в місті червона зона карантину (але учні 1 – 4 класів зможуть продовжити очне навчання);
  3. Також у школах заборонено проводити вистави, свята, концерти за участю більш ніж одного класу та в присутності глядачів.

До слова, у МОН рекомендують учнів 5 – 11 класів у школах, що розташовані в областях помаранчевої і жовтої епідемічної зони, відправляти на дистанційний режим. За потреби школам рекомендують продовжувати канікули.