Члени Наукової Ради у понеділок, 26 квітня, погодили рішення присвоїти Іллі Киві ступінь кандидата наук.

До теми: Киві присвоїли науковий ступінь після захисту дисертації

Проте, за словами екс міністерки Ганни Новосад, цього недостатньо.

Хочу підкинути дровенят у ФБ-полум'я навколо "науковця" Киви. Його "ступінь" ще має затвердити (або не затвердити) Атестаційна колегія МОН, яку очолює міністр освіти і науки Сергій Шкарлет,
– написала вона.

Окрім того, Ганна Новосад нагадала, що Атестаційна колегія Міносвіти може скасувати рішення спеціалізованих вчених рад щодо присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук через:

  • академічний плагіат,
  • низький рівень дисертаційних досліджень,
  • невідповідність паспорту наукової спеціальності.

Наприклад, раніше Атестаційна колегія МОН скасувала рішення спецради про присудження ступеня доктора наук Ющенку Петру Андрійовичу (спеціальність “Історія України”) через невідповідність належним критеріям, які висуваються до докторських дисертацій.

Що відомо про захист дисертації Іллі Киви

  • Кандидатська дисертація нардепа Іллі Киви має назву "Механізм впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС і України)".
  • Цікаво, що в інтернеті оприлюднили фрагмент із захисту дисертації, коли один з членів приймальної комісії поставив Киві запитання, однак той уникнув відповіді.
  • Варто додати, що під час захисту кандидатської дисертації вхід до аудиторії блокували троє чоловіків – Кива зазначив, що це студенти чи аспіранти. Ці ж чоловіки супроводжували Киву у вбиральню і оберігали від журналістів.
  • Окрім того, до зали спочатку пускали не всіх журналістів. Пропустили лише журналістів телеканалів Newsone, "112 Україна", ZIK та “Прямого незалежного”.