Зокрема, облаштовують надійні укриття, аби навчальні заклади могли працювати очно. Заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко розповів в ефірі телемарафону, як триває підготовка.

Дивіться також Шмигаль назвав дату початку та закінчення навчального року 2023 – 2024

Як триває підготовка до навчального року 2023 – 24

Приблизно 65% закладів освіти у нашій державі уже обладнали укриттями. За словами Вітренка, розміститися там може близько 56% учнів та студентів.

Держава виділила окрему субвенцію для забезпечення і додаткового облаштування укриттів – це 1,5 мільярда гривень. Ухвалена постанова про її розподіл, і ця субвенція вже пішла по регіонах, і регіони мають облаштовувати укриття там, де їх немає,
– уточнив посадовець.

І додав, що найкраща ситуація з укриттями – в училищах – 95% обладнали укриттями. Зі школами та дитячими садочками ситуація гірша: 75% та 55% відповідно обладнані сховищами.

Натомість Вітренко впевнений, що до початку навчального року влада у регіонах зроблять все можливе для того, щоб з 1 вересня діти могли навчатися очно в закладах освіти. При цьому уточнив: за стан укриттів у садочках, школах та училищах відповідають місцеві територіальні громади, а за укриття у коледжах та вишах – керівники цих закладів.

Як навчатимуться діти та студенти навчальному році 2023 – 2024, залежатиме від військово-політичної, безпекової ситуації. Остаточне рішення ухвалюють ОВА.

Дивіться також Ексклюзивне навчання в 6 класі за програмою НУШ: як забезпечити своїй дитині найкраще майбутнє

Що погіршило освітній процес в Україні

Серед причин, які знизили якість освітнього процесу в Україні, такі:

  • відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами;
  • великий обсяг домашніх завдань;
  • технічні проблеми;
  • недостатнє забезпечення учнів та вчителів комп'ютерною технікою;
  • брак спілкування;
  • відсутність здобуття дієвого практичного досвіду тощо.