Він наголосив, що ці повідомлення-коментарі є глибокими та фаховими. При цьому Лісовий хоче налагодити практику такої комунікації із громадськістю.

Читайте "Небезпечний для дітей": один із підручників вилучать з українських шкіл

Лісовий заявив про необхідність зміни культури у навчальних закладах

При цьому очільник МОН наголосив, що чиновники створюватимуть певні можливості для комунікації, а також інструменти оцінки якості навчальних закладів. А громади вже самі вирішуватимуть, чи користуватися ними.

Спускати якісь рішення на школи ми не можемо. Адже прагнемо змінити культуру в закладах освіти. Досі маємо наслідки тоталітарної культури: коли освіта готувала гвинтики для системи, де командно-адміністративна форма спілкування була нормою,
– заявив очільник МОН.

Однак щодо питання використання української мови у закладах освіти методи мають бути жорсткими. Закон України про мову, наголосив міністр, треба виконувати неухильно. За цим має стежити керівництво навчального закладу освіти.

Важливо "Принципова позиція": Лісовий зробив заяву про дерусифікацію та російськомовних українців

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти

  • Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
  • Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
  • Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
  • Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
  • Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.