Поки тривають переговори з міністерством освіти Польщі про викладання української мови в усіх школах країни. Що каже влада Любліна, читайте далі.

Дивіться також Як записати дитину у школу в Польщі

У польських школах українську вивчатимуть як сучасну іноземну

Віцемер Любліна Маріуш Банах розповів, що у школах міста працює близько 100 вчителів з України.

Деякі з них готують оригінальні програми для вивчення української мови. Немає потреби нікого переконувати, що українську мову потрібно запроваджувати як сучасну. Ми тут, у Любліні, не сумніваємося в цьому,
– заявив він.

Також віцемер Любліна заявив, що українську мову в інших польських школах запровадять за згодою батьківських рад. Це гарний крок на майбутнє, вважає він.

Все ж, аби нашу мову там викладали на однакових засадах, що й німецьку чи французьку, потрібна базова програма. Її має розробити міносвіти Польщі.

Якби з'явилася ця програма, українську мову могли б вивчати у всіх школах Польщі вже у 2024 році. При цьому обирати для вивчення як другу сучасну.

Читайте Цифра вражає: стало відомо, скільки українських дітей навчається у школах ЄС

Як вчаться українські діти за кордоном

  • Європейська комісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон заявила, що у школах країн ЄС зараз здобуває освіту близько 450 тисяч українських дітей. Ще частина школярів з України навчається онлайн.

  • Близько 188 тисяч українських дітей через війну вчиться у Польщі. Зокрема, здобувають освіту у місцевих школах.

  • Часто батьки старших школярів розчаровані тим, що учні з України не мають рівних можливостей у навчанні і вступі порівняно з місцевими школярами.

  • Батьки молодших дітей уточнюють: діти швидко можуть втрачати ідентичність, інтегруючись в іншомовне середовище.
  • Більшість при цьому визнає: освіта буде важливим фактором, коли родина вирішуватиме, повертатися в Україну чи ні.