Про це під час зустрічі з директором Світового банку у справах країн Східної Європи заявив очільник Міносвіти Оксен Лісовий.

Читайте "Реанімація" української освіти після Шкарлета: які виклики стоять перед Лісовим

Лісовий зробив важливу заяву про учнів-біженців

Міністр вважає, що співпраця МОН і Світового банку дасть можливість проаналізувати освітні програми України та тих країн, у яких перебувають українські діти.

Зокрема, у міністерcтві сподіваються таким чином проаналізувати та зіставити освітні програми між Україною та країнами, у яких вчаться українці.

Для нас критично важливо зменшити навантаження на дітей та зробити можливим зарахування їхніх академічних результатів в Україн,
– наголосив Лісовий.

До теми Очільник МОН Оксен Лісовий отримав нового заступника

Які є безкоштовні програми обміну для учнів

  • FLEX

Це популярна програма для обміну учнів 8, 9 і 10-х класів, народжених з 1 січня 2006 року до 15 липня 2008 року. Також потрібно добре володіти англійською для рівня свого класу, відповідати вимогам візи J-1 і не перебувати у США довше, ніж 3 місяці протягом останніх 5 років.

  • HMC Projects

Це асоціація приватних шкіл-пансіонів Великобританії, що надає можливість школярам з Центральної та Східної Європи навчатися за програмою, яка повністю або частково покриває витрати. Програма розрахована на старшокласників віком 16 – 17 років. Відбір учнів проходить у два етапи – тестування на знання мови та інтерв'ю.

  • UWC

Це міжнародна програма обміну для школярів 10 і 11 класів з частковим або повним фінансуванням. Школяр може потрапити на навчання до одного з 18 коледжів у Європі, Азії, Америці або Африці.

  • Ukraine Global Scholars (UGS)

Це благодійна організація, яка вже допомогла 214 українським талановитим учням старших класів із незаможних родин навчатися у найкращих школах-пансіонатах та коледжах світу. Набирають учнів 15 – 17 років.