Про це розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

За якою редакцією правопису будуть завдання з української мови

Вакуленко пояснила: у блоці з української мови не передбачили завдань з відкритою формою відповіді, тож проблем з правописом немає бути.

Також вона нагадала, що раніше у тестах були завдання з розгорнутою формою відповіді. Якщо випускники надавали відповіді на запитання, використовували норми чинного або попереднього правопису, помилок їм не зараховували. У цьому році, за словами заступниці директора УЦОЯО, також хвилюватися не потрібно.

Зазначимо: Український правопис 2019 року – чинна редакція українського правопису. Її підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України погодив нову редакцію правопису, а 30 травня 2019 року цей документ набув чинності.

Читайте НМТ-2023 на відмінно: корисні ресурси та поради для підготовки до тесту з української мови

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.