Очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла, що 2023 року НМТ вже проводили в укриттях Запорізької області.

Важливо У Міносвіти розповіли, скільки предметів буде на НМТ-2024

НМТ-2024 планують провести в укриттях

Вакуленко акцентувала: на Запоріжжі НМТ-2023 проводили у захищених укриттях. Там учасникам було спокійніше складати тести, адже вони не звертали уваги на повітряні тривоги. Однак практику складно поширити на інші регіони України.

Проведення тестувань в укриттях – надзвичайно складне питання з огляду на правильну організацію приміщень, серйозну вентиляційну систему. Має бути електромережа, налаштована на те, щоб витримувати навантаження, безперебійний інтернет, вбиральні мають бути доступні для учасників,
– зауважила очільниця УЦОЯО.

Все ж додала, що у деяких регіонах нашої держави розглядають варіант проведення мультитесту в укритті. Все ж таку можливість мають забезпечити ОВА.

Читайте Як випускники складатимуть НМТ у 2024 році

Що відомо про НМТ-2024

  • У 2023 відбулося дві сесії НМТ – 2023: основна і додаткова.
  • НМТ містив завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • У 2024 році випускники складатимуть уже 4 предмети на ЗНО, яке відбудеться у форматі НМТ.
  • У МОН передбачають, що наступного року знання абітурієнтів оцінюватимуть з української мови, математики, історії України + одного предмету на вибір.
  • У Міносвіти також повідомляли, що у 2025 році випусковий тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п'ятипредметним: три обов'язкові з двома предметами на вибір.