Очільниця Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко в ефірі національного телемарафону поскаржилася на спроби списування з боку учасників тестування. Тому цьогоріч повернули практику використання металошукачів для пошуку допоміжних засобів.

Дивіться також Як і коли учасники НМТ можуть отримати витяг із відомостей результатів тестування

Що кажуть в УЦОЯО про недобросовісність учасників

Вона каже: списувати учасники тестування намагалися, намагаються і намагатимуться.

Це абсолютно, мені здається, нормально, хоч і прикро. Водночас цього року ми повернули практику допомоги працівників поліції нашим учасникам, які позбавляться телефонів до початку тестів, тому що у нас є металошукачі,
– розповів Вакуленко.

І додала, що металошукачі використовують не для того, щоб зупинити учасників, які вже списують, а для того, щоб до тесту всі виклали свої пристрої (телефони, годинники) і після цього працювали вже без техніки і "підтримки".

Зазначимо, що під час складання НМТ-2023 77 учасників залишили тимчасові екзаменаційні центри через використання під час тестування мобільних телефонів, 6 – через використання "шпаргалок", 5 – через невиконання вимог і вказівок щодо процедури проходження НМТ.

Дивіться також Який бал НМТ у 2024 році дасть можливість вступити у медичний виш

Коротко про НМТ-2024

  • НМТ у 2024 році стартував раніше – у травні.
  • Учасники проходять перевірку знань вже із чотирьох предметів: трьох обов'язкових і одного – на вибір.
  • Обов'язковими є українська мова, математика, історія України.
  • Вибіркові – іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика та хімія, українська література та географія.
  • Тестування триватиме у межах двох сесій.
  • Основна – 14 травня – 25 червня, додаткова – 11 – 19 липня.