Так, у 2024 році у навчальні заклади може повернутися Державна підсумкова атестація (ДПА), яку проводитимуть для учнів 4 та 9 класів, інформує 24 Канал. Складання цих іспитів є непростим викликом для дітей, особливо у сучасних реаліях.

Читайте також Рейтинг шкіл НМТ 2023: хто продемонстрував найкращий результат

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), НМТ та ДПА є дуже важливими для того, аби сформувати картину успішності українських школярів. Ці іспити покликані систематизувати та просканувати рівень знань, який дитина отримала за роки навчання.

Втім, такі перевірки можуть бути стресовими для учня, навіть якщо він постійно демонструє хороші результати на уроках. Адже неможливо протягом тривалого періоду добре пам'ятати великі масиви інформації. Цілком природно, що певні деталі з часом згадати важче.

Тому перед іспитами так важливо освіжити у пам'яті програму попередніх класів. Починати цей процес потрібно заздалегідь. Чим раніше школяр візьметься за підготовку до ДПА чи НМТ, тим більше шансів, що жодних проблем із тестуванням не виникне. Ба більше, це допоможе уникнути зайвих хвилювань як самому учневі, так і батькам.

Більша частина підготовки до ЗНО, НМТ та ДПА є дуже схожою. Тож про те, які нюанси цього процесу потрібно врахувати, розповідаємо далі.

Самостійна підготовка до ДПА і НМТ

Готуватися до державної підсумкової атестації чи національного мультипредметного тесту варто вже з початку навчального року. Деякі школярі обирають самостійні заняття, і за правильних умов цей підхід може бути цілком ефективним.


Самостійна підготовка до НМТ потребує зусиль та часу / Фото Shutterstock

Така форма підготовки зручна, адже не треба підлаштовувати свій графік під когось і можна приділяти час повторенню матеріалу тоді, коли зручно і є бажання. До того ж це суттєва економія батьківського бюджету. Адже у мережі у відкритому доступі є безплатні навчальні матеріали та навіть тести ЗНО/НМТ минулих років для підготовки та перевірки знань.

Однак готуватися до іспитів таким способом зможуть лише дисципліновані та амбітні учні, які чітко поставили мету – досягнути високого результату. При цьому вони повинні займатися системно і аналізувати свої слабкі сторони та виправляти їх.

Допомога репетитора

Втім, далеко не всі школярі мають потрібні навички самоорганізації та тайм-менеджменту. Через це самостійна підготовка до екзаменів може призвести зовсім не до тих результатів, яких би хотілося. Тому багатьом учням потрібен зовнішній контроль під час повторення матеріалу.

Аби допомогти своїй дитині у цьому процесі, батьки можуть найняти репетитора. Але при цьому варто враховувати, що викладачі є знавцями лише свого предмета, тож доведеться шукати кількох спеціалістів для підготовки з різних дисциплін. А це може суттєво вдарити по кишені, особливо якщо запрошувати популярних фахівців. Також батьки мають пам'ятати, що доведеться підлаштовуватися під графік репетитора. Іноді варто не забувати ще й про час на дорогу, адже не всі фахівці навіть у час війни готові працювати дистанційно.

Може бути цікаво Безмежні можливості: як віртуальна реальність допомагає здобути сучасну та ефективну освіту

І що найголовніше – дитині має бути комфортно навчатися з обраним спеціалістом. А знайти "свого" викладача – не така вже й легка справа. Іноді навіть доводиться змінювати кількох репетиторів, поки трапиться саме той, який зможе знайти правильний підхід до школяра.

Спеціалізовані курси

Для тих, хто потребує підтримки під час підготовки до іспитів, найкращим вибором стануть курси. Вони обійдуться дешевше, ніж репетитор, а знання та старання інших учнів мотивуватимуть дитину не пасти задніх і демонструвати результат.

Зараз можна знайти різноманітні заняття, де готують до ДПА та НМТ – як у форматі зустрічей, так і дистанційно. Якщо ви прагнете, аби дитина не лише успішно склала іспити, а й мала міцну базу знань, радимо звернути увагу на онлайн-курси від Optima Academy. Тут ваш школяр навчатиметься у мінігрупах, тож не варто хвилюватися: викладач приділятиме достатньо уваги кожному учню. Також вас приємно здивує доступна ціна. При цьому курси охоплюють усі предмети, з якими дитина матиме справу на іспитах.

Підготовка до іспитів на найвищому рівні

Курси Optima Academy – унікальні, авторські та сучасні з використанням мультимедіа. Тож ваша дитина отримуватиме тільки корисні та потрібні заняття у цікавій формі. Курси створені не для умовної "освіти у вакуумі", а для реального життя.

На онлайн-курсах учень отримає всебічну підтримку з боку викладачів, які є справжніми професіоналами. У цьому можна не сумніватися, адже в Optima Academy постійно здійснюють контроль якості освітніх послуг. Тут підготують дитину до всіх можливих форматів тестування, при цьому допомогаючи їй пропрацювати слабкі сторони та заповнити пробіли у знаннях.

Важливо, що є пробне заняття, аби ваш школяр міг оцінити комфорт та зручність курсів. Без сумніву, навчання разом з Optima Academy дозволить отримати високі бали на іспитах, що стане кроком до успішного вступу до вишу мрії.