Так вважає очільник Міносвіти Оксен Лісовий. Він також зізнався, що безмірно радіє, коли чує, як російськомовні люди спілкуються з власними дітьми українською.

Важливо "Пробачиш – ти помер": Лісовий зробив заяву про формування історичної пам'яті у молоді

Оксен Лісовий зробив потужну заяву про українську мову

Міністр подякував усім тим російськомовним, які перейшли на українську. При цьому закликав формувати навколо своїх дітей українськомовне середовище – мультфільми, кіно, книги, коло спілкування, контент у мережі.

На його думку, так чинять люди, які хочуть успіху для своїх дітей. Так чинять люди, які вірять у власну спроможність привести до успіху свою країну.

Маніпуляції навколо мови – це ніщо інше, як лицемірство. І мені вкрай складно лишатися щодо цього байдужим,
– наголосив Лісовий.

Якщо хтось, викладаючи українською, на перерві переходить на російську, – він чи вона насправді демонструє дітям своє скептичне, зневажливе ставлення до держави, додав очільник МОН.

Я прошу всіх припинити таку практику. Якщо російськомовні батьки спроможні перейти на українську з дітьми, то чому система освіти не здатна підтримати їх українськомовністю середовища?,
– переконаний міністр.

Читайте Це пряме порушення чинного законодавства, – глава МОН Лісовий про мовний скандал в Ірпені

Лісовий відреагував на мовний скандал в університеті в Ірпені

  • У Державному податковому університеті в місті Ірпінь стався мовний скандал.
  • Студентка попросила викладачку – Любов Воробйову – перейти на українську мову. Педагогиня відмовила.
  • На інцидент відреагував очільник Міносвіти Оксен Лісовий.
  • Він наголосив: якщо викладач відмовляється вести заняття державною мовою, це демонструє його зневажливе ставлення до країни.
  • Міністр також зауважив, що приклад з викладачкою, яка не здатна освоїти українську мову, є прямим порушенням чинного законодавства. Та анонсував заходи у відповідь.