Вони шоковані, що міністром в Україні став воїн. Їх дратує навіть ім'я Оксен.

Читайте Директор МАН та доброволець: що відомо про нового міністра освіти Оксена Лісового

У пропагандистів "палає" через призначення Лісового

Так, російські пропагандисти шоковані цим призначенням.

Один із них, коли розповідав про "щире українське ім'я Оксен", аж перейшов "з подиву" на українську мову. При цьому не може зрозуміти, що в нашій державі є таке ім'я. Усе через те, що пропагандисти його не чули.

Причому вони шоковані й тим, що Лісовий був на фронті і ненавидить все радянське. Також кажуть, що наш міністр освіти "радіє з того, що росіян вбивають" (на війні).

Натомість українці вважають, що це – "найкраща похвала" для міністра.

Що відомо про ім'я Оксен

Авксе́нтій – чоловіче ім'я, побутує в українському народі.

Народні форми – Овксентій, Овксент, Овксен, Оксент, Аксентій, Оксен, Оксант. Часто його розглядають як форму імені Оксентій.

До української мови запозичене через посередництво старослов'янської мови з грецької. Ім'я походить від дієслова грецькою, що означає "збільшую, вирощую, звеличую".

Це ім'я закарбували у літературі також наші відомі письменники. Зокрема: Оксен Івасюта є персонажем роману Анатолія Дімарова "І будуть люди" та на сьогодні популярного однойменного серіалу. Також Оксен Гамалія – персонаж роману Григорія Тютюнника "Вир".

Джерело: Вікіпедія

До теми "Реанімація" української освіти після Шкарлета: які виклики стоять перед Лісовим

Хто такий Оксен Лісовий

  • Оксен Лісовий є науковцем та директором Малої академії наук (МАН). Батько новопризначеного міністра Василь Лісовий був філософом, правозахисником та дисидентом, за що його радянська влада відправила в Сибір.
  • Після початку широкомасштабної війни Оксен пішов як доброволець захищати нашу державу від російських окупантів. В одному зі своїх інтерв'ю він розповідав про те, що "участь у війні проти імперії, не по своїй волі, почав брати за тиждень до дня народження, адже саме тоді КДБ заарештувало батька". Був у засланні Василь Лісовий аж 11 років.
  • Призначення Лісового на посаду міністра освіти підтримало чимало видатних українських діячів. Зокрема, письменниця Оксана Забужко, посол України в США Оксана Макарова, нардепи, викладачі та багато інших.