Прагнучи виправити це та дати дітям найкраще, українські родини розглядають як альтернативу дистанційну освіту, інформує 24 Канал. Саме вона здатна повернути навчальному процесу легкість, якої так бракує школярам у цей надскладний час.

Читайте Підготовка до школи в умовах війни: онлайн-платформа, з якою діти захопляться навчанням

Чому, попри все, важливо підтримувати мотивацію дитини

Експерти наголошують: у час війни діти втрачають мотивацію до навчання. У майбутньому це може вплинути на їхню кваліфікацію, кар'єру та зарплату.

Для покращення ситуації учні та вчителі передусім мають перебувати у безпеці, а також мати доступ до навчальних матеріалів і ресурсів. Наступним кроком якраз повинно стати відновлення мотивації дітей до навчання. Якщо подбати про це та правильно організувати навчальний процес, адаптація буде легшою та швидшою, а першокласник з нетерпінням чекатиме на світ нових знань у школі.

Батькам, зокрема, рекомендують:

  • пояснити дитині, що попереду – важливий етап життя;

  • наголосити, що знання дають багато можливостей у житті;

  • простимулювати дитину на перших етапах, оскільки це допоможе виробити навичку навчатися.


Сьогодні не всі діти можуть відвідувати школу / Фото Pexels

При цьому варто відштовхуватися від інтересів дитини і обрати для її навчання правильну школу.

Чи можуть першокласники здобути якісну освіту дистанційно

Часто батьки сумніваються, чи підійде їхнім майбутнім першокласникам онлайн-освіта. Але – дарма. Малеча доволі швидко адаптується до такого формату навчання та навіть відчуває його переваги.

Насамперед дистанційна освіта дозволяє зберегти комфортне середовище і спосіб життя. Дитині не доведеться різко звикати до великої кількості нових людей, змінювати графік та стикатися із дискомфортом та стресом, які часто є супутниками змін. Тому онлайн-навчання позитивно вплине на психіку першокласника.

Інший приємний бонус – відсутність ранніх підйомів, важких рюкзаків, довгої дороги до школи, несмачної їжі в їдальні. Натомість першокласники отримають більше часу на хобі, спорт та ігри, що розвивають.

Таким чином учні, які лиш розпочали навчання у школі, не лише можуть здобувати освіту дистанційно, але й робитимуть це значно ефективніше, аніж під час очних занять, які переривають сигнали сирен.

Яку школу обрати для першокласника в Україні

Навіть в умовах війни батьки орієнтуються на цікаву та змістовну програму, яку пропонує заклад освіти, наявність компетентного викладацького складу, індивідуальний підхід до їхньої дитини. Проте поруч виникає ще один фактор – безпековий.

Поєднати всі ці аспекти пропонують освітні заклади, які від початку орієнтовані на дистанційну освіту. Адаптований контент, зручний розклад та підхід до дітей забезпечать зацікавленість процесом й розвинуть допитливість школяра. А можливість навчатися із будь-якого місця дозволить батькам наглядати за першокласником під час сигналів повітряних тривог.

До теми Дистанційне навчання у коледжі чи шкільна освіта в старших класах: що обрати

Якщо це те, що ви шукали, зверніть увагу на дистанційну школу "Оптіма". Заклад послуговується принципом, що навчання для наймолодших учнів повинно нагадувати гру. Відтак замість виснажливих уроків діти переглядатимуть розвиваючі мультфільми, які отримали міжнародне визнання. Домашні завдання, які так лякають школярів, теж відсутні. Проте не хвилюйтеся: це не вплине на рівень освіти дитини. Натомість знизить рівень стресу та закріпить думку, що вчитися – це весело та цікаво.


"Оптіма" пропонує комфортний формат навчання / Фото Pexels

Що важливо: вчителі приділяють увагу кожній дитині, розвиваючи у неї лідерські навички. Так, у майбутньому вона стане сильною особистістю, яка вмітиме без проблем справлятися із викликами свого часу.

Якщо ж у батьків виникнуть будь-які питання, викладачі та менеджери школи допоможуть швидко й комфортно дати на нього відповідь.

І найголовніше: навчальна платформа доступна 24/7, що дає змогу комфортно вчитися навіть з іншої півкулі Землі.