Професійний онлайн-коледж може стати якісною альтернативою 10 – 11 класам школи, інформує 24 Канал.
До теми Як підготуватися до НМТ-2023: важливі поради та онлайн-курси
Які в Україні є варіанти здобуття передвищої фахової освіти онлайн, чому такий формат стане хорошою альтернативою старшим класам очної школи та який коледж найкраще обрати, аби отримати хороші знання, розповідаємо у матеріалі.
Зручно, ефективно та по-європейськи: головні переваги навчання у коледжі
Сьогодні вступити в коледж можуть як учні, які закінчили 9 клас, так і випускники вишів, які хочуть перепрофілюватися. Цей формат навчання приваблює спеціалізованими курсами, гнучким графіком, інтенсивною підготовкою та налагодженням нових соціальних контактів. Для випускників шкіл фахова передвища освіта корисна ще й тим, що дає уявлення про навчання у ВНЗ.
Вступити в коледж можуть учні, які закінчили 9 клас / Фото Pexels
Крім того, зараз в Україні розпочали модернізацію професійної освіти, а попит на фахівців із робітничими професіями протягом останнього року значно зріс. Тому, закінчуючи коледж, можна думати про перший підробіток.
Аргументом є й те, що у 2023 році випускникам, які планують вступати у коледжі, не потрібно складати національний мультипредметний тест (НМТ). Про це нещодавно заявили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Однак зараз не на всій території України коледжі можуть працювати очно через безпекову ситуацію. Тим більше багато навчальних закладів не мають надійних укриттів. На додаток – деякі коледжі опинилися на окупованій території, частина із них залишається у зоні безпосередніх бойових дій. Тож зараз, у час війни, студенти закладів передвищої освіти навчаються онлайн. Викладачі при цьому можуть самостійно обирати засоби та методи організації дистанційного навчання.
Здобувати професійну освіту можна онлайн
Наприкінці 2022 року очільник Міносвіти Сергій Шкарлет заявив, що на сферу професійної освіти в Україні чекають фундаментальні зміни. Зокрема, модернізація змісту освіти, поліпшення спроможності закладів та "розумна відбудова", тобто відновлення навчальних закладів і підготовка професійних робітників.
Здобути передвищу освіту в дистанційному форматі пропонує коледж "OPTIMA-МНТУ" / Фото Pexels
До слова, наприкінці минулого року МОН презентувало платформу дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн". Вона дасть змогу учням здобути робітничу професію або підвищити професійну кваліфікацію онлайн. На платформі вже розмістили понад 20 навчальних курсів. Вони створені за найпопулярнішими професіями серед молоді. Зокрема, такими як кухар, кондитер, деревообробник-будівельник, електромонтер тощо.
Та все ж батьки прагнуть, аби їхні діти не лише вчилися онлайн, а й були у постійній комунікації з викладачами та опановували знання на практиці. Тому тут постає ще одне питання: який навчальний заклад обрати?
Сьогодні одним із найкращих варіантів є дистанційний коледж "OPTIMA-МНТУ" – спільний проєкт першої й найбільшої дистанційної школи України "Оптіма" та одного з найпотужніших приватних закладів вищої освіти України.
Чому дистанційний коледж "Оптіма-МНТУ" – найкращий варіант для вашої дитини
Саме тут учні зможуть опанувати престижні та затребувані спеціальності: менеджмент та інженерія програмного забезпечення. Знання вони здобуватимуть завдяки навчальній платформі від першої та найбільшої дистанційної школи України. А за подачу матеріалу, підтримку та супровід студентів відповідатимуть викладачі Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая.
Що важливо: навчання не перериватиметься, навіть у разі відсутності світла. Платформа доступна 24/7. До того ж освітній процес відбувається за індивідуальним графіком, тож ваша дитина зможе опановувати професію з будь-якого куточка світу.
Коледж пропонує прогресивні освітні методики, використовує кросдисциплінарні підходи, гарантує професійні вміння та навички, які актуальні як в Україні, так і Європі.
При цьому можна просто зараз скористатися безоплатним демодоступом, який дає можливість тестувати платформу впродовж тижня.
Конкретні практичні навички, а не абстрактні знання
У чому перевага дистанційної освіти у коледжі / Фото Pexels
У розмові із 24 Каналом представники навчального закладу зауважили, що зараз передвищу освіту обирають ті учні, які хочуть якнайшвидше розпочати кар’єрний шлях, здобути ступінь бакалавра та магістра в майбутньому. За їхніми спостереженнями, такі студенти швидше розуміють, чи їм підходить обраний фах. Деякі, усвідомлюючи всі нюанси тієї чи іншої професії, навіть переходять з однієї спеціальності на іншу. Все це заощаджує час та рятує від розчарувань у майбутньому.
Поки однокласники завершують школу, ваші діти вже можуть пройти половину дороги до виважено обраної професії. При цьому вони вже опановують конкретні практичні навички, а не абстрактні знання,
– зазначають представники "Оптіми".