Чимало зрадників серед освітян викрили на Харківщині. Днями в області виявили нові докази впровадження російської освіти на захопленій території.

Важливо На Харківщині педагог зрадила Україну: що їй загрожує

На Харківщині знайшли докази русифікації

На Харківщині прокурори вилучили чергові докази впровадження освіти РФ. Це були дипломи російського зразка та заробітна плата викладачам у рублях. Таким був результат огляду медичного коледжу у Вовчанську.

Правоохоронці також вилучили освітню програму за стандартами Росії і список для отримання російських сім-карт.

Окупанти так поспішали впровадити російську освіту на Харківщині, що забули власну мову. У дипломах є помилка: "професиональный колледж" вони вирішили писати з однією літерою "с",
– повідомили у прокуратурі.

Прокурори також вилучили речові докази, які використають у розслідуванні злочинів країни-агресора та колаборантів.

Читайте Терор триває: в окупованому Мелітополі росіяни перевіряють школярів

Освітяни, які працювали з росіянами

Начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов розповів про колишніх освітян, які ставали на бік ворога та впроваджували освітній процес росіян. Росіяни знищували підручники, палили їх у котельнях.

Натомість упроваджували свої російські книжки, завозили їх, агітували про правильність освітнього процесу за російськими стандартами,
– зауважив Болвінов.

Освітяни з проукраїнською позицією

Він також додав, що на противагу освітянам-колаборантам на деокупованій частині Харківщини є вчителі, які ховали українські підручники в батареях, аби їх не спалили.

При цьому начальник слідчого управління поліції Харківської області наголосив, що усі злочинці будуть покарані. А тим освітянам, які не сприяли ворогу, висловив подяку.