Про це 24 каналу розповів начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов. Раніше повідомлялось про те, що на деокупованій частині Харківщини підірвався суддя.

Важливо Жорстокість й катування були частиною їхнього життя: що згадують місцеві в деокупованому Ізюмі

Освітяни, що працювали з росіянами

Болвінов зазначив, що дуже боляче дізнаватись про колишніх директорів навчальних закладів, колишніх освітян, які ставали на бік ворога та впроваджували освітній процес росіян. Росіяни знищували підручники, палили їх у котельнях.

Натомість упроваджували свої російські книжки, завозили їх, агітували про правильність освітнього процесу за російськими стандартами,
– зауважив начальник слідчого управління поліції Харківської області.

Болвінов про те, як учителі берегли українські цінності на деокупованій Харківщині: дивіться відео

Освітяни з проукраїнською позицією

Він продовжив, що на противагу освітянам, які сприяли цьому, є вчителі, які ховали українські підручники в батареях, аби їх не спалили. Є вчителі, які не перейшли на бік ворога і проявили справді проукраїнську позицію.

"Усі злочинці будуть притягнуті до відповідальності. І слова вдячності тим, хто не сприяв ворогу, хто відстоював проукраїнську позицію. На таких людях тримається Україна", – наголосив Болвінов.

Новини Харківщини: останні події

  • Опісля деокупації Збройними Силами населених пунктів на Харківщині почали з'являтися повідомлення про те, які злочини скоювали росіяни на непідконтрольних Києву територіях. У Міністерстві внутрішніх справ прокоментували звірства окупантів у Балаклії.
  • Окупанти не лише тероризують освітян та змушують їх вчити дітей за російською програмою, а й привласнюють наших поетів. Вже добралися і до Шевченка.
  • Під час окупації на території дослідної обсерваторії в Чугуївському районі знаходилися російські військові. Вони пошкодили обладнання та зруйнували будівлі радіотелескопа декаметрових хвиль УТР-2.