Так, днями на фронті, захищаючи нашу державу від агресора, загинули два вчителі історії. Один Герой був родом із Полтавщини, інший – з Хмельниччини, передає 24 канал.

Читайте На фронті загинув головний освітянин Коломиї Любомир Бордун

Павло Кириленко загинув на День учителя

Учитель історії полтавської гімназії №35 Павло Кириленко загинув 2 жовтня неподалік села Шийківка Харківської області від вибуху. Героєві був 31 рік. Він народився у Горішніх Плавнях. Закінчив факультет історії та географії Полтавського національного педагогічного університету. Опісля навчав дітей у школі в Полтаві. Кириленко досліджував боротьбу УПА. З початком повномасштабної війни пішов на фронт добровольцем.

У навчальному закладі, де працював Павло, кажуть: він був великим патріотом своєї країни та чудовою людиною. Його любили учні та вчителі.

Не варто боятися смерті. Варто боятися безцільно прожитого життя. Краще обладунки воїна, аніж нашийник раба. Хто забуває Історію, тому виправляють Географію. Історики, як ніхто, знають, за що воюють. Слава Україні!
– написав свого часу у соцмережі Кириленко.

Віддав життя за Україну й Олександр Прохніцький

На фронті днями загинув ще один учитель історії – Олександр Прохніцький. Він перед 24 лютого працював у навчально-виховному комплексі у селі Малиничі на Хмельниччині. Сумну звістку повідомив у фейсбуці директор навчального закладу Володимир Гусар.

Щирий, справедливий, невгамовний, справжній патріот своєї держави. Спочатку Олександр Анатолійович займався волонтерством, а згодом став пліч-о-пліч з побратимами у боротьбі з ворогом. Герої не вмирають!
– написав Гусар.

Олександр Прохніцький навчався у Хмельницькій середній школі №12 та Кам’янець-Подільському Національному університеті імені Івана Огієнка. У Героя залишилась дружина, син та мати.

Важливо Герої освітнього та військового фронту: як педагоги боронять Україну у війні проти Росії

Українські вчителі, які загинули у війні з Росією

  • Наприкінці серпня у війні проти Росії загинув учитель Високопільської школи, що на Херсонщині, Олександр Семко. Знайомі та колеги кажуть, що він був професіоналом та добрим другом.
  • А наприкінці вересня на фронті загинув головний освітянин Коломиї Любомир Бордун. Він віддав життя за Україну у бою з окупантами на Донеччині. Любомиру було 38 років. У нього залишилися дружина та двоє дітей.
  • Також нещодавно на війні загинув учитель із села Комарове, що на Волині, Руслан Будь.
  • У Хмельницькому ж віддали останню шану загиблому військовому Павлу Жуку. 29-річного захисника не стало 2 жовтня. Він помер після важких поранень, які отримав у боях на Херсонщині. Захисник України викладав інформатику в НВК №4, а потім пішов до війська.