Все ж остаточне рішення ухвалює директор навчального закладу. Адже це він відповідає за життя учнів на території школи, нагадав заступник очільника МОН України Андрій Сташків, інформує SPRAVDI.

Дивіться також В укриттях шкіл та дитсадків Одеси встановлять автоматичні двері

Чи можуть батьки забрати дитину зі школи у час тривоги

Так, посадовець порадив батькам дочекатися закінчення тривоги і тоді забирати дітей додому.

МОН при цьому не рекомендує випускати учнів з укриття до відбою навіть якщо є відповідна заява батьків. Усе тому, що вчитель у цей час відповідальний за безпеку дітей.

Також педагог не може вимагати у батьків забрати дитину з укриття до відбою тривоги. У разі такої ситуації батьки можуть звернутися до директора школи або у відділ освіти.

Якщо тривога застала дитину по дорозі до школи, вона має пройти у найближче укриття, уточнив Сташків. І додав, що саме місцева влада вирішує, чи будуть укриття доступними цілодобово. Натомість те, чи впускатимуть у сховище сторонніх, вирішує кожен навчальний заклад самостійно.

Також Сташків нагадав: в укритті мають бути місця для сидіння, питна вода, технічна вода, запас продуктів, контейнери для продуктів, резервне освітлення, вбиральня, аптечка, вогнегасники, інструменти, засоби зв'язку.

  • Раніше ми також повідомляли, що в Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у навчальних закладах. Для цього Міносвіти уклало меморандум з ЮНІСЕФ. Деталі читайте за посиланням.