Про зарплату для викладачів президентського університету розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він зазначив, що таку суму хочуть передбачити хоча б для найкращих педагогів.

Цікаво Реформа чи політичний піар Зеленського: для чого створять президентський університет

Зарплата для викладачів президентського вишу

Сергій Шкарлет зауважив: перш ніж говорити про суми зарплат, варто написати концепцію. Втім, обмовився: у президента хочуть, щоб зарплати сягала 4 тисяч доларів або євро.

Дайте спочатку концепцію напишемо. Тому що вже одне речення було озвучене про зарплату. Але коли з президентом говорили, то він сказав, що ми хоча би для найкращих маємо виконати ту зарплату в ті 4 тисячі, хоча би стартувати з цього,
– наголосив Шкарлет.

Президентський університет в Україні: коротко

  • Володимир Зеленський анонсував в Україні відкриття президентського університету. За словами глави держави, виш значно відрізнятися від українських університетів, які подекуди є застарілими.
  • Зеленський вже підписав відповідний указ про створення вишу.
  • У програму президентського університету заклали такі напрямки: інформаційні технології, кібербезпека, нанотехнології, аерокосмічні технології і міжнародні комунікації.
  • Навчання для найкращих студентів буде безкоштовним, але за особливої умови – працювати після його закінчення треба в Україні.
  • Зеленський заявляв, що в новому університеті будуть сучасні лабораторії, кібер- і біохімічні центри.
  • Перший навчальний рік у цьому закладі почнеться вже 1 жовтня 2023 року.