Про це повідомила так звана "міністерка" освіти та науки Запорізької області Олена Шапурова, пишуть російські ЗМІ. Окупаційна влада повідомляє, що батьки мають обрати мову до 1 травня.

До теми БАхмут чи БахмУт: як правильно називати українську "фортецю духу"

За її словами, діти, які оберуть російську, з нового навчального року матимуть дев'ять годин на тиждень російської мови та літератури, а української не матимуть взагалі.

Окупанти кажуть, що вже з 1 вересня 2023 року батьки зможуть обрати, яку мову вивчатимуть їхні діти – російську чи українську.

Шапурова зазначила, що цього навчального року українська мова обов'язкова для всіх, діти вчили її протягом трьох годин на тиждень.

З 1 вересня 2022 року, за програмою, вона була рідною мовою, але після псевдореферендуму, згідно із законами Росії, кожна людина може вибрати, яку мову вона вивчатиме як рідну,
– сказала Шапурова.

Нагадаємо, днями російські окупанти розстріляли беззбройного українського полоненого Тимофія Шадуру. Вороги знавісніли, коли герой вимовив їм у вічі "Слава Україні". Як і чому українців вбивали за гасло "Слава Україні!" – читайте у статті.