Про це під час ефіру національного телемарафону розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. За його слова, усі механізми відпрацьовані.

Читайте "Реагувати жорстко": Лісовий заявив про необхідність зміни культури у навчальних закладах

Чи отримають учні з ТОТ та ті, що за кордоном, атестати

Школярі, які перебувають за кордоном, можуть отримати свої атестати про закінчення української школи у дипломатичних установах, уточнив чиновник. Якщо вони повернуться на Батьківщину, жодних проблем із отриманням атестатів також не матимуть.

Вітренко додав і те, що діти, які перебував на ТОТ, також не матимуть проблем із отриманням свідоцтва про освіту. На небезпечних у час війни територіях, де навчання тривало весь час онлайн, атестати можна буде отримати в управліннях освіти, а не у школах. До школи йти небезпечно, уточнив посадовець.

У цьому році ми дуже добре підготовані до старту випускної та вступної кампаній,
– наголосив заступник очільника МОН.

Також він зазначив: таким учням для вступу у виш, можна буде вказати лише номер атестата при реєстрації. Вони можуть зареєструватися і за даними паспорта чи ідентифікаційного коду. Якщо учень хоче отримати свідоцтво в руки, варто звернутися до управління освіти.

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти

  • Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
  • Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
  • Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
  • Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
  • Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.