До такого клопіткого процесу треба готуватися. Для цього допоможуть поради від компетентних фахівців.

Схоже: В скільки років починати вивчати англійську: поради для батьків

З якого віку починати вчити дитину алфавіту?


Діти самі можуть почати виявляти цікавість / фото: Rachel

Більшість психологів сходяться на думці, що оптимальним віком для початку вивчення літер є 3-4 роки.

Саме з того часу, коли ваш малюк буде готовим до дитячого садка, він вже готовий для вивчення літер.

Як конкретно навчити дитину абетки?

Найпростіше – це вирізати літери з аркуша А4 і час від часу показувати дитині. З часом, малюк почне звикати до них і сам почне виявляти інтерес. У цьому процесі також розвивається і зорова пам’ять.

Не забувайте, що не можна відразу вимагати від свого чада результату. Якщо дитина не виявляє інтересу, а ви насильно змушуєте її до навчання – нічого не вийде.


Насильне навчання діти не сприймають – мозок дитини блокуватиме інформацію / фото: Austin Pacheco

Також не можна ставитись до дитини як до учня. Забудьте про те, щоб посадити малюка на стілець та з серйозним обличчям щось пояснювати. Потрібно в ігровій формі намагатися навчити дитину запам’ятати літери.

Асоціації. Навчання можна прискорити, якщо до кожної букви у вас буде ілюстрація, щоб у дитини розвивалося асоціативне мислення. Наприклад, "А" з намальованим автобусом, "В" з вишнею і так далі.

То що в результаті?

Запам’ятайте, що які б методи ви не використовували, вони точно не повинні бути примусовими чи насильницькими для дитини. Ніщо не змушує дітей так сильно робити все наперекір батькам як примус.

Читайте також: Дівчата та хлопці однаково здібні до математики: дослідження

Навчання повинне відбуватись природно. Найкраще починати тоді, коли ваша дитина сама виявлятиме інтерес до написів, чи окремих літер. Саме в цей час ви повинні бути готовими почати навчання, але лише в ігровій формі. В той момент коли малюк втратить цікавість – відступайте.