Про це повідомили організатори найпрестижнішої світової відзнаки для освітян. До слова, у 2021 році він став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яку ініціювала у 2017 році ГС "Освіторія".

Дивіться також 5 учителів отримали премію Global Teacher Prize Ukraine 2023

Артур Пройдаков увійшов до 10 найкращих учителів планети

Артур Пройдаков як представник українського вчительства прагне донести світові, що українські вчителі та освітяни продовжують якісно виконувати свою роботу навіть у часи повномасштабної війни. Також те, що вони є частиною сили, що боронить цінності добра та справедливості.

Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки їм я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все,
– наголосив він.

Зауважимо, Пройдаков народився в місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію Росії і значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Він також є автором уроків у Всеукраїнській школі онлайн.

Артур вважає своєю вчительською місією допомагати освітянам в Україні віднайти свій голос та бути проактивними у своїй школі та громаді, сприяти підвищенню престижності професії "учитель" в Україні.

Дивіться також Двоє українських учителів – у списку 50 найкращих педагогів планети

Коли оголосять ім'я найкращого вчителя планети 2023

Ім'я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада на церемонії нагородження Global Teacher Prize. Вона відбудеться у межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Переможець премії отримає нагороду на суму 1 мільйон доларів.

Нагадаємо, що цьогоріч до списку 50 найкращих вчителів світу потрапило відразу двоє українських вчителів – Артур Пройдаков і Людмила Таболіна (також вчителька української мови та літератури, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2019).

Що відомо про Global Teacher Prize

Це всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів.

Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії.

Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті.