Через збільшення кількості хворих місцева влада в регіонах ухвалила рішення про переведення школярів на онлайн-заняття. Це стосується не лише шкіл, а й позакласних гуртків.

До теми Як у Києві працюють школи через погіршення ситуації з COVID-19

Де учні перейшли на дистанційку

Львів

З 24 січня учні 5 – 11 класів через зростання захворювання на COVID-19 перейшли на онлайн-навчання. Дистанційка триватиме протягом двох тижнів – до 7 лютого. Позашкільна школа теж пішла на карантин.

Незабаром має бути рішення щодо молодших класів. Садочки поки працюють у звичайному режимі.

Дніпро

З 3 лютого середні навчальні заклади у Дніпрі переводять навчання у більшості класів на дистанційний формат навчання, повідомляє пресслужба Департаменту гуманітарної політики.

за їх даними, освітній процес у школах Дніпра для 5 – 11 класів буде організовано з використанням технологій дистанційного навчання з 3 по 9 лютого включно. 1 – 4 класи навчатимуться у звичайному режимі.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську з 24 січня починає діяти червона зона карантину. Тому місцева влада прийняла рішення перевести навчальні заклади, зокрема ліцеї та гімназії, на дистанційну форму навчання. Тобто учні 5 – 11 класів навчатимуться дистанційно до 7 лютого.

Водночас Дитячі садки з 24 січня та 1 – 4 класи шкіл в місті працюють у звичайному режимі. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці мер Руслан Марцінків.

Одеса

Департамент освіти та науки Одеси ініціював розгляд питання про перехід на дистанційне учнів 1 – 11 класів. Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС підтримала це рішення, як повідомив заступник міського голови Павло Вугельман.

Тож, з 27 січня всі школи міста переводять учнів всіх класів на дистанційне навчання через високий рівень захворюваності на ГРВІ та COVID-19.

Полтава

З 31 січня учні 5 – 11 класів мають перейти на дистанційне навчання, щонайменше на 2 тижні. Про це повідомили на засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Полтаві.

Через погіршення ситуації з поширенням коронавірусу вирішили забезпечити дистанційку для старшокласників, але дозволити відвідування садочків та початкових класів, пише видання "Зміст".

Миколаїв

З понеділка учні 5 – 11 класів та вихованці позашкільної освіти перейдуть на дистанційне навчання. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС у зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації.

Здобувачі освіти у садочках та спеціальних школах, а також 1 – 4 класи шкіл працюватимуть у штатному режимі, передає "Інше TV".

Хмельницький

Міська комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про переведення з 31 січня, учнів 1 – 11 класів на дистанційне навчання, пише пресслужба Хмельницької міської ради. Попередньо дистанційне навчання триватиме до 4 лютого.

При цьому зазначається, що заклади дошкільної освіти, спеціальні школи №32 та 33 працюватимуть в очному форматі. Заклади позашкільної освіти теж переходять на дистанційну форму навчання.

Чернівецька область

З 24 січня до 7 лютого всі школи на Буковині переходять на дистанційне навчання. Таке рішення ще 20 січня ухвалила обласна комісія з ТЕБ та НС. Онлайн-заняття запроваджують на два тижні – до 6 лютого включно.

Суми

Учні 5 – 11 класів та вихованці закладів позашкільної освіти міста переходять на дистанційне навчання. Рішення комісії діятиме протягом двох тижнів – до 4 лютого включно.

Так, з 24 січня працювати можуть лише садочки, спеціальні заклади освіти та початкові школи. Проте всі працівники освіти цих навчальних закладів мають бути повністю вакциновані проти COVID-19.

Херсон

Школи Херсонщини з 27 січня учнів 1 – 11 класів переводять на дистанційку на щонайменше 10 днів Таке рішення ухвалила обласна регіональна комісія з питань ТЕБ та НС. У рішенні вказано, що міським головам рекомендовано перевести на дистанційне навчання учнів усіх класів через високий рівень захворюваності.

Тернопіль

У Тернополі учні 5 – 11 класів переходять на дистанційну форму навчання через зростання кількості хворих на коронавірус. У початковій школі та садочках критичної ситуації немає, тож вони й надалі працюватимуть у звичному режимі.

Чернігів

Міська комісія ТЕБ та НС рекомендувала школам з середи, 26 січня, переходити на дистанційне навчання, враховуючи ситуацію в кожному закладі. Але, за даними видання Newch.tv, це не стосуватиметься учнів початкових класів, вони продовжать очне навчання.

Через різкий спалах захворюваності на COVID-19, грип та ГРВІ серед дітей у Чернігові деякі заклади освіти перейшли на онлайн-навчання (школи №3, 4, 6, 9, 24, 27). Про це повідомив керівник управління освіти Василь Білогура. Нині на коронавірус хворіє 40 чернігівських дітей. На самоізоляції перебуває 34 класи.

Закарпаття

У Закарпатті регіональна комісія ТЕБ та НС рекомендувати перевести навчання в школах на дистанційну форму.

Як повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, ситуація з поширенням коронавірусу є доволі загрозливою. Якщо минулі шість тижнів спостерігався спад захворюваності, то за останній – кількість нових випадків зросла на 87%.

За його словами, особливо хворіють діти. Протягом останнього тижня у 4 рази більше фіксують випадків інфікування COVID-19 серед молодшого населення.

Додамо, що з 24 січня на дистанційне перейшли всі школи Ужгорода, а також школи Виноградівської та Великолучківської громад.

Рівне

Рівненські школи від 25 січня перейшли на дистанційне навчання. Як повідомляє Рівне1, таке рішення прийняли у зв'язку із зростанням кількості хворих учнів та вчителів. Ще раніше десять шкіл Рівного навчалися дистанційно.

В області наразі близько 7 тисяч хворих дітей та 260 вчителів на коронавірус, грип та ГРВІ. Як навчатимуться 1 – 4 класи вирішуватимуть педагогічні ради. Дитячі садки продовжать працювати в очному режимі.

Волинь

Із 26 січня школи Луцька переходять на дистанційне навчання, інформує Луцька міська рада. Йдеться про школи та заклади позашкільної освіти громади. Онлайн-заняття триватимуть з 26 січня по 6 лютого для учнів 5 – 11 класів.

У Луцьку суттєво погіршилася епідемічна ситуація, зросла кількість захворюваності учнів на грип/ГРВІ, СOVID-19 та інші супутні захворювання. Станом на 25 січня на уроках перебувають не більше 10 – 12 дітей у класах. Хворіють також і вчителі.

Учні початкової (1 – 4 класи) школи та навчально-реабілітаційного центру (1 – 10 класи) навчатимуться в очному режимі. Садочки також продовжують працювати без змін.

Дистанційне навчання через "мінування"

У декількох областях адміністрації шкіл ухвалили рішення про перехід на дистанційне навчання через регулярні повідомлення про мінування:

  • Миколаїв
  • Черкаси
  • Кривий Ріг
  • Бердянськ.

До слова, минулої доби, 23 січня, в Україні захворіли на коронавірус майже 13 тисяч людей. Серед інфікованих 1 826 дітей. Найбільше хворих у Івано-Франківській області (1 765 осіб) та Львівській області (2 036 осіб).