Він дає можливість внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у виші чи коледжі, так і на участь у конкурсному відборі, дистанційно.

Читайте Вступна кампанія-2023: МОН визначило порядок прийому абітурієнтів до вишів

Як абітурієнти вступатимуть до вишів та коледжів у 2023 році

Для підтвердження вибору місця навчання абітурієнтам потрібно буде визначитися в особистому електронному кабінеті вступника.

Конкурсний відбір до коледжів відбуватиметься на основі творчого конкурсу або співбесіди для тих, хто вступатиме на бюджет. А також на основі мотиваційних листів для вступників на контракт.

Для вступу на бакалаврат треба складати НМТ або пройти творчий конкурс (для мистецьких та спортивних спеціальностей).

Вступників до магістратури у 2023 році зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ), єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) або фахового іспиту в закладі освіти.

У 2023 році збережені усі пільги та пільгові категорії, що передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть вступати у виш чи коледж дистанційно та укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

Застосування пільг для жителів з територій активних бойових дій (територій можливих бойових дій) визначать у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.