2024 року для конкурсного відбору зараховуватимуть бали НМТ з української мови (перший предмет), математики (другий предмет), історії України (третій предмет) та одного предмета на вибір вступника.

Дивіться також Маркетинг і дизайн: здобути перспективну освіту можна у сучасному дистанційному коледжі

Оприлюднили коефіцієнти для спеціальностей при вступі до ЗВО

Для вступників на творчі або спортивні спеціальності зараховуватимуть результати творчого конкурсу, який теж має невід'ємний ваговий коефіцієнт.

Зазначимо, що будь-яка комбінація обраних вступником предметів дозволить йому вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Все ж, обираючи четвертий предмет для складання НМТ, вступнику варто зважати на встановлені МОН коефіцієнти, які застосовуватимуть для кожної із спеціальностей.

Суть застосування коефіцієнтів полягає у наданні результатам з предметів НМТ більшої ваги при вступі на споріднену предмету спеціальність.

Так, якщо ви вступаєте на правничий напрям, найбільшу вагу матиме результат з іноземної мови, при вступі на ІТ-спеціальності – з фізики, а при вступі на медичні спеціальності – результат з біології тощо.

Заздалегідь ознайомившись із ваговими коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого предмета є більш пріоритетними для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Дивіться також Лісовий повідомив, скільки абітурієнтів складатиме НМТ 2024 року

Чи можна змінити дані на НМТ-2024

  • До 15 квітня ще можна змінити певні дані, які учасник НМТ-2024 вказав під час реєстрації.
  • Змінити можна обраний предмет за вибором або місце складання іспиту – місто як в Україні, так і за кордоном.
  • Також учасники НМТ 2024 року можуть внести відомості про необхідність складати іспит під час додаткової сесії за умови наявності підстави для участі у ній.