Школи у всіх областях через покращення епідемічної ситуації відновили навчання для школярів.

До теми Апеляційний суд повернув новий український правопис

В яких містах учні повернулися до шкіл:

 • Львів (школярі у Львівській області повернулися до очного навчання з 26 квітня. Водночас у самому Львові учні сіли за парти лише з середи, 5 травня).
 • Київ (з 5 травня відновили навчання для школярів та студентів через скасування локдауну).
 • Черкаси (від 12 травня учні 5 – 11 класів повернулися до стаціонарного навчання у школах).
 • Суми (з 11 травня учням дозволили відвідувати дошкільні заклади та школи учнями 1 – 4 класів. А вже 12 травня відновили очне навчання і для учнів старших класів).
 • Чернігів (з 11 травня учні всіх класів повернулись до навчання у звичному режимі).
 • Хмельницький (відновилася очна форму навчання в школах для учнів 5 – 11 класів).
 • Одеса (з 27 квітня всіх учнів (навіть 5 – 11 класи) повернули до навчання, але воно проходило спочатку у змішаній формі).
 • Полтава (з 11 травня учні 5 – 11 класів припинили дистанційне навчання та повернулися до своїх шкіл).
 • Запоріжжя (у місті відновили очне навчання – діти старших класів сіли за парти з 11 травня, а школярі початкових класів з 14 травня).
 • Дніпро (з 11 травня школи і дитячі садочки почали працювати у звичайному режимі).
 • Житомир (з 6 травня відновилося очне навчання для учнів середньої та старшої школи).
 • Харків (очне заняття у школах у звичайному режимі відновилося після свят – тобто з 11 травня. Дитсадки також працюватимуть у звичному режимі.
 • Миколаїв (там з 5 травня відновилося навчання у всіх закладах освіти – за парти сіли учні з 1 по 11 класи).

До слова, зараз жоден регіон не перебуває у червоній зоні карантину. Проте до помаранчевого рівня належать: Волинь, Донеччина, Житомирщина, Кіровоградщина, Луганщина, Миколаївщина, Тернопільщина, Черкащина.

Додамо, що станом на 14 травня у Києві на дистанційному навчанні перебуває 15 класів у 10 школах Києва. Окрім того, всього у школах столиці COVID-19 виявили у 103 учні та понад 54 вчителів.

Цього року школи можуть завершувати навчання пізніше, ніж зазвичай.

Так, навчання влітку триватиме у таких містах:

 • у Сумах – до 11 червня;
 • у Черкасах – до 8 червня;
 • у Хмельницькому – до 11 червня;
 • у Тернополі – до 8 червня;
 • у Полтаві – до 9 червня;
 • деякі пoчаткoві шкoли Кропивницького будуть навчатися дo 7 абo навіть 14 чеpвня.

Загалом у більшості шкіл останні дзвоники відбудуться у п’ятницю, 28 травня 2021 року.

Харківщина

Навчальний рік школи будуть завершувати в очному режимі, близько 4 червня. Сценарій свята останнього дзвоника має затверджуватися в кожній школі окремо.

Львів

Навчальний рік у школярів Львова та області завершиться по-різному. Так, одні школи на літні канікули підуть 28 травня, деякі – 4 червня, а треті – аж 10 та 14 червня. Усе залежить від того, скільки канікул школи мали упродовж року. Але всі першокласники будуть вчитися до 28 травня.

Важливо Випускний-2021 під час пандемії: які альтернативи традиційному вечору обирають школярі

Київ

Заступник голови КМДА Валентин Мондріївський пообіцяв, що навчальний рік у Києві закінчиться у травні. Адже під час локдауну заняття у школах не переривалися, а проходили дистанційно.

Одеса

В місті через карантинні обмеження ніяких святкових заходів та випускних в цьому році на широкий загал проводити не будуть. А всі святкові заходи повинні бути лише в межах одного класу і без глядачів.

Хмельницький

Департамент освіти і науки рекомендує школам міста завершити навчання 11 червня, а останні дзвоники провести на свіжому повітрі і лише для випускних класів. Яким буде навчання влітку:

 • Для початкових класів в цей період з 31 травня по 11 червня можна організувати навчальний процес за допомогою екскурсій, навчально-пізнавальної практики чи інших форм роботи.
 • Для учнів 5−10 класів, які весь квітень навчалися дистанційно, буде ще місяць для того, щоб у класно-урочній системі закріпити знання, які отримали під час дистанційного навчання.

Чернівці

У Чернівцях останній дзвоник у школах повинен пройти в суботу, 29 травня. А все через те, що робочий день з п’ятниці переноситься на суботу, оскільки 28 травня у школах буде проходити ЗНО з математики.

Тернопіль

У Тернополі навчальний рік закінчиться 8 червня, і саме в цей день школам рекомендують провести останні дзвоники. Окрім того, цього року не буде проводитися традиційна загальноміська хода випускників.

Черкаси

У черкаських школах вирішили продовжити навчання влітку, а останній дзвоник запланований на 8 червня.

Запоріжжя

В Запоріжжі останній навчальний день буде 28 травня, а останній дзвоник пройде у понеділок, 31 травня.

Полтава

У Полтаві останній дзвоник відбудеться 9 червня, і він відбудеться лише для випускників 11 класів.

Так, останній дзвоник рекомендується проводити у дворі навчальних закладів, а у випадку несприятливих погодних умов – в актовому залі за умови заповнення 50% місць.

Важливо Які медичні огляди повинні пройти діти перед школою: роз’яснення НСЗУ

Водночас у МОН заявили, що українські школи під час карантину мають самостійно ухвалити рішення про терміни завершення навчального року. Через це деякі школи за потреби можуть продовжити навчання для дітей влітку.

 • КНУ Шевченка поки не може відрахувати доньку судді Настю через її заяви

20-річна дочка судді Печерського райсуду Анастасія Тарасюк неоднозначно захистила російського репера Басту. Вона заявила, що українці – бидло, а Крим – вже не наш.

На цей скандал відреагували в КНУ ім. Тараса Шевченка, де вона навчається на юриста, і сказали, що відрахувати її поки що не мають права. Більше – читайте у матеріалі.

 • Директорка садочку цькувала вихователів та привласнювала їхні премії

Директорка Рівненського дитячого садочка №4 "Соняшник" роками цькувала вихователів та забирала собі частину їхніх премій.

Так, за два роки керівниця дитсадка домоглася звільнення близько десяти вихователів. Тепер щодо директорки розпочали службове розслідування.

 • Цілував та мацав: на Тернопільщині вчитель домагався учениць

У Тернопільській області вчитель музики Вербівського навчального закладу чіплявся та домагався учениць. Стало відомо, що він цілував дітей у губи та торкався до їхніх грудей.

У поліції цю справу про сексуальне насильство над дітьми розслідували як булінг. Але згодом справу передали у прокуратуру.

 • Учень 9 класу кілька років цькував ученицю

Оболонський суд Києва визнав винним 9-класника у булінгу та призначив його батькам штраф у розмірі 3400 гривень. З’ясувалося, що хлопець вже кілька років ображає школярів.

Дівчинка неодноразово страждала від нападів учня. Він ображав її словесно, чіплявся, штовхав. Через це учениця боїться виходити з дому чи ходити до школи.

 • На 8-річну дитину впали футбольні ворота в шкільному спортзалі

У школі села Кочубіївка біля Умані під час тренування на 8-річного хлопчика впали футбольні ворота. Дитину одразу госпіталізували до лікарні із закритою черепно-мозковою травмою та підозрою на перелом основи черепа.

Створять університет для підготовки фахівців з кібербезпеки

В Україні планують створити новий університет, на базі якого готуватимуть кваліфікованих експертів у сфері безпеки України. За словами президента, там будуть високі стипендії, а після навчання ці фахівці будуть працювати на державу.

На Харківщині утворили новий державний біотехнічний університет

Уряд підтримав пропозицію МОН про утворення Державного біотехнологічного університету. Він працюватиме на Харківщині. До нього доєднаються інші виші:

 • Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка,
 • Харківська державна зооветеринарна академія,
 • Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва,
 • Харківський державний університет харчування та торгівлі.

Болгарія надає стипендії для українців на навчання у своїх університетах

Болгарія надасть українським студентам 4 стипендії на навчання у своїх університетах в наступному навчальному році: три стипендії – для здобуття вищої освіти за рівнями "бакалавр" або "магістр" та одну стипендію – для здобуття освітньо-наукового ступеня "доктор".

Скільки студентів перервали навчання через війну на Донбасі

Міністр освіти Сергій Шкарлет розповів, що до початку збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях навчалися понад 124 тисячі студентів. Проте їм довелося перевестися.

Окрім того, до конфлікту в зоні бойових дій Україна мала 17 закладів вищої освіти. Їх всі було переміщено в інші області.

До теми На яких спеціальностях та скільки українців навчається в університетах Азербайджану

Реєстрація на вступ в магістратуру

З 11 травня до 3 червня триває реєстрація вступників, які планують складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу на магістратуру.

Самі іспити відбудуться пізніше – ЄВІ буде проходити 30 червня, а ЄФВВ – 2 липня. Як зареєструватися та які документи потрібні – читайте у матеріалі.