Про це заявив перший заступник директора УЦОЯО Валерій Бойко. І додав, що рівень завдань з іноземної мови для вступників не є надто високим, але передбачає можливість надалі працювати з іншомовною літературою.

Читайте Вступ в аспірантуру: як зареєструватися на єдиний вступний іспит

Якого рівня будуть завдання ЄВІ з іноземної мови

Бойко зазначив: що стосується рівня володіння мовою, то досвід проведення і підготовки таких тестів показує, що все те, що автори тестових завдань закладають у них, не виходить за межі рівня В1.

За межі того рівня, який здобувач вищої освіти здатен опанувати самостійно, вивчаючи іноземну мову для потреб проведення надалі своєї наукової та пошукової діяльності та опрацювання спеціальної наукової літератури, іншомовних джерел,
– уточнив він.

Також він зауважив, що завдання ЄВі з іноземної мови передбачають перевірку загального розуміння тексту, вибіркового розуміння тексту та перевірку рівня сформованості лексико-граматичних умінь, адже від цього залежить можливість майбутнього науковця опрацьовувати іншомовні джерела.

Зазначимо, щоб якісно підготуватись до складання єдиного вступного іспиту, варто заздалегідь ознайомитися з демонстраційними варіантами тестів.

Також під час підготовки до блоку з іноземної мови варто ретельно опрацювати тестові завдання за минулі роки.

Абітурієнтам з ТОТ спростять умови вступу в магістратуру

  • Недавно нардеп Юлія Гришина також повідомила, що МОН України вирішило частково спростити умови вступу ну магістратуру для абітурієнтів з ТОТ.
  • Відомство вже готує проєкт наказу "Про внесення змін до Порядку прийому для здобуття вищої освіти у 2024 році".
  • Документ передбачає вступ абітурієнтів з ТОТ на магістратуру до українських ЗВО без складання ЄВІ та ЄФВВ при вступі на спеціальності, яким надають особливу підтримку.
  • Це 56 спеціальностей у 13 галузях.