Про це заявив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. Також він розповів про реакцію студентів та викладачів на таке рішення.

Важливо "Рішення для поколінь": чому заборона російської у Могилянці має стати "мовним вогнем"

Як відреагувала спільнота на рішення Могилянки

Квіт розповів, що серед колективу рішення ухвалили одностайно. Хоча і обговорювали питання використання російської мови з академічною метою. Зокрема те, коли треба вивчати російську економіку, політику, медіа.

Ми також можемо використовувати російськомовні історичні джерела, або якісь інші унікальні тексти з різних галузей знань,
– уточнив президент вишу.

Квіт при цьому розповів, що представники студентства також брали участь у голосуванні щодо використання російської мови. Вони поставились до такої позиції спокійно та з розумінням.

Читайте У Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською

У Києво-Могилянці заборонили російську: що відомо

  • У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" заборонили спілкуватися російською мовою.
  • Відтепер у виші, окрім викладання, російською мовою не можна розмовляти навіть між собою.
  • Правило стосується усіх: викладачів, студентів, адміністрації. Його ухвалили під час 40 сесії Академічної конференції університету і прописали у нових Правилах внутрішнього розпорядку вишу.
  • Президент "Києво-Могилянської академії" Сергій Квіт при цьому заявив, що за вживання російської все ж не каратимуть. До того ж ніхто не відстежуватиме, якою мовою спілкуються викладачі зі студентами.
  • Квіт також пояснив, що суть не в покаранні. Це рішення має сформувати внутрішню думку, що "Могилянка" повинна бути повністю україномовним університетом.
  • Чимало українців погоджуються із рішенням заборонити російську мову у стінах Києво-Могилянки.
  • Все ж не обійшлось і без ложки дьогтю. Про свої права "ущемльонних" нагадали противники такого рішення. Вони вважають, що "це ганьба і порушення прав та свобод особистості".