Про це заявила народна депутатка, секретарка комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа. Вона зазначила, що держбюджет "не потягне" такого кардинального підвищення зарплат учителям.

Дивіться також Яку зарплату отримують учителі початкових класів в Україні

Держава не має ресурсів для суттєвого підвищення зарплати вчителям

Піпа зазначила, що не знає, де шляхи зростання проблеми підвищення зарплат учителям.

Хіба що будемо залучати кошти з-за кордону,
– уточнила нардепка.

І додала, що наша держава на освіту витрачає 7% ВВП. За словами Піпи, це дуже високий відсоток порівняно з більшістю країн. Однак проблема в тому, що у нас ВВП низький в абсолютних величинах.

Тож я не бачу, де є можливість додаткового зростання зарплати без залучення коштів з-за кордону. Спроможності державного бюджету платити 40 тисяч гривень кожному вчителю я не бачу,
– резюмувала народна обраниця.

Дивіться також "Працюю 31 годину на тиждень": молода вчителька розсекретила свою зарплату

Чи підвищили зарплату учителям з 1 квітня

  • Кілька місяців тому очільник Міносвіти України Оксен Лісовий анонсував підвищення зарплати педагогам з січня та з квітня 2024 року.
  • Однак освітяни кажуть, що не відчули очікуваного підвищення оплати праці з квітня.
  • У Міносвіти заявили, що підвищення зарплат бюджетникам мало відбуватися у межах загального підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду і відповідної зміни усієї єдиної тарифної сітки.
  • У відомстві також повідомили, що відповідне рішення ухвалює уряд за поданням Міністерства економіки України. І порадили для отримання детального роз'яснення звернутися до відповідного міністерства.
  • Юрист Олександр Брижак пояснив, що проєкт про підвищення посадового окладу учителям з 1 січня та 1 квітня 2024 року Кабмін не ухвалив.