Під час зустрічі зі студентами Зеленський відповів на запитання, зокрема щодо підвищення стипендій і виїзду за кордон. Він вважає, що слід знайти справедливе рішення стосовно процедури виїзду студентів за кордон.

Дивіться також Навчаєтесь ви не у вузі: як правильно говорити українською про День студента

Думка президента стосовно виїзду на навчання за межі України

Студенти поцікавилися, чи не буде спрощено процедуру виїзду за кордон на навчання чи стажування. Зеленський у відповідь наголосив, що треба уникати того, що може створити психологічну напругу між військовими на фронті та цивільними. Він доручив МОН знайти справедливе рішення.

Окремі програми, за якими люди немобілізаційного віку, науковці для розвитку або здобуття знань, які потрібні Україні... Я вважаю, що Міністерство має опрацювати й дати вам змогу принести ці знання в Україну,
– висловився він.

Також президент відповів, як стимулювати повернення молоді з-за кордону, На його думку, важливо створити нові робочі місця з гідними умовами праці та, звісно ж, убезпечити людей. Він запевнив, що держава працює над цим.

Чи підвищать стипендії

Можливо, це станеться наступного року, адже перед урядом стоїть таке завдання, розказав Зеленський.

Щодо стипендій: таке завдання в уряду є. Ми це обговорювали з Міністерством. Ми попрацюємо над тим, щоб збільшити наступного року обсяг стипендій,
– повідомив лідер держави.

Дивіться також Мобілізація студентів: хто може виїхати за кордон під час війни

Що говорять у міністерстві

Оксен Лісовий, розповідаючи про зустріч на своєму фейсбуці, торкнувся питання виїзду студентів за кордон.

"За дорученням президента, вивчаємо можливість підвищення розміру академічних стипендій найкращим студентам та шукаємо рішення проблеми виїзду за кордон студентів немобілізаційного віку в межах академічної мобільності", – написав він.