Наразі питання про отримання Едвардом Сноуденом російського громадянства не стоїть, повідомляє Интерфакс з посиланням на його адвоката Анатолія Кучерену.

Цікаво Дональд Трамп роздумує над помилуванням Едварда Сноудена: деталі

Сьогодні міграційні служби видали Едварду Сноудену дозвіл на проживання в Росії на безстроковій основі,
– повідомив адвокат.

Він пояснив, що це стало можливим після змін у міграційному законодавстві Росії. До слова, ці ж зміни спростили отримання посвідки й для українців.

Анатолій Кучерена також розповів, що Сноуден подав заяву про надання посвідки на проживання ще у квітні, але через пандемію виникли труднощі в роботі російських державних органів.

Що відомо про Едварда Сноудена:

  • Це без перебільшення один з найбільш відомих у світі шпигунів. Свою "діяльність" він здійснював, будучи працівником ЦРУ й Агентства нацбезпеки США.
  • Едвард Сноуден працював програмістом і системним адміністраторам. У 2013 році він передав газетам The Guardian і The Washington Post інформацію про стеження Агентством національної безпеки США за інформаційними системами багатьох країн світу.
  • Це спричинило цілу низку міжнародних скандалів, а самого Сноудена в США заочно звинуватили в шпигунстві й оголосили в міжнародний розшук.
  • Він просив політичного притулку в понад 20 країн світу, але погодилася лише Росія. З того часу програміст живе десь на її території, але не в Москві.
  • У 2016 році режисер Олівер Стоун зняв про Едварда Сноудена однойменний біографічний фільм-трилер.