Про це повідомив екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов, передає телеканал "112 Україна".

За його словами, очевидно, що керівництво операції було за президентом Росії Володимиром Путіним.

А безпосередніми виконавцями були радник глави Кремля Владислав Сурков, який відповідав за політичну складову анексії, і міністр оборони РФ Сергій Шойгу. За ним була військова складова.

Читайте також: Ви навіть не зрозуміли б нічого, просто ходили б і офігівали, – солдат РФ про окупацію Білорусі

"Але насправді я від нього (від Суркова, – "24") чув прямо такий текст, що: "спочатку ваші кримські "регіонали" сказали, що: "ми тут самі все зробимо, у нас все під контролем", але потім прийшли кримські татари і їх всіх розігнали. Тоді стало зрозуміло, що "нам потрібні пасіонарні елементи, і ми пішли до бандитів", тобто до Аксьонова. Це я цитую близько до дослівного те, що було сказано", – зазначив Пономарьов.

Обрати кримінальний елемент – Сергія Аксьонова так званим "прем'єр-міністром" Криму було рішенням Суркова. Він був потрібен Кремлю, щоб той міг поставити озброєних бандитів, які можуть керувати натовпом.

Він, як людина, дуже викривлено утворений. Для нього це асоціація – "острів Крим", і прізвище "Аксьонов" у цьому контексті було, безумовно, сповнене символізму. І я впевнений, що це точно грало роль в ухваленні рішень,
– додав російський політик.