Бюро отримало інформацію, що після сплати застави фігурант планував вийти зі слідчого ізолятора та переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон.

Дивіться також Розвиток подій встановили похвилинно: ДБР з'ясовує, чи можна було уникнути прориву на Харківщині

Борисова знову затримали

Працівники ДБР затримали експосадовця у Києві сьогодні, 28 травня. Йому повідомлено про нову підозру в організації легалізації незаконних доходів на суму у понад 142 мільйони гривень.

Проти Борисова порушено кримінальне провадження за декількома статтями Кримінального кодексу України. У 2023 році ДБР затримало колишнього військкома та суд помістив його під варту. Спочатку суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 150 мільйонів гривень, однак поступово суди зменшили суму застави до 12 мільйонів гривень.

Колишньому військкому тоді було повідомлено про підозри:

  • у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави, активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи;
  • у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення;
  • в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Що відомо про справу Борисова

  • У квітні 2023 року розгорівся гучний скандал за участю одеського військкома Євгена Борисова. Колишній народний депутат Ігор Мосійчук написав, що нібито у керівника обласного ТЦК та СП Одещини Євгена Борисова є вілла в Іспанії за 3 мільйони 950 тисяч євро, яка записана на тещу, та офіс за 2 мільйони євро, записаний на дружину.
  • 22 липня 2023 року Євген Борисов отримав підозру від співробітників ДБР. Його звинуватили у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень. А ще його підозрюють у нез'явленні вчасно на службу без поважних причин та ухиленні від несення військових обов'язків шляхом обману в умовах воєнного стану. Втім, місцеперебування його на той момент було невідоме.
  • Через два дні Борисова затримали у Києві. Колишній керівник Одеського обласного ТЦК та СП Євген Борисов намагався втекти від слідства. 25 липня суд відправив Євгена Борисова під варту. Адвокати підозрюваного хотіли, щоб його відпустили на поруки. Згодом арештували і його майно.
  • У грудні 2023 року ДБР спільно з місцевою поліцією провели обшуки в іспанській нерухомості колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Одеси. Проти чоловіка порушено кримінальне провадження за декількома статтями за фактами незаконного збагачення.
  • У квітні 2024 року правоохоронці завершили розслідування щодо незаконного збагачення Борисова. Згідно з матеріалами слідства, колишній керівник Одеського ТЦК та СП за період перебування на цій посаді за відсутності таких законних доходів набув активів на майже 150 мільйонів гривень.