Про це в ефірі телемарафону заявила радниця з комунікацій ДБР. Тетяна Сапьян розповіла про розпочаті кримінальні провадження, передає 24 Канал.

До теми Обставини прориву кордону у Харківській області: у ДБР прокоментували деталі розслідування

Усі обставини прориву кордону з'ясовують

Сапьян нагадала, що 10 травня окупанти зуміли прорвати перший ешелон оборони. Це дозволило ворогу захопити декілька населених пунктів вздовж лінії кордону з Росією, а також завдати втрат ЗСУ й мирному населенню.

Наразі ДБР разом з Генштабом, СБУ, підрозділами "Харків" та "Хортиця" з'ясовують усі обставини. Події відновлюють похвилинно. Уже розпочали кримінальні провадження за попередніми кваліфікаціями. Зокрема, щодо:

  • самовільного залишення поля бою;
  • недбалого ставлення до військової служби.

Після з'ясування усіх обставин буде відомо, чи могли Сили оборони України уникнути російського прориву, а також хто саме повинен нести за це відповідальність. До речі, також розглядається питання зведення фортифікацій.

З одного боку ми говоримо про самовільне залишення поля бою, з іншого – про недбале ставлення до військової служби. Під час проведення слідчих дій, опитування і проведення експертиз з'ясовуються і ці обставини, зокрема, чому не було належних фортифікаційних споруд,
– розповіла радниця з комунікацій ДБР.

Дивіться також ЗСУ зупинили росіян на Харківщині, ворог окупував Уманське: як змінилася лінія фронту за тиждень

Призначено низку експертиз

  • У Бюро також заявили, що в межах досудового розслідування комплексно перевіряють рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами тощо.
  • Окрім того, перевіряють дії керівництва усіх ланок в регіоні в ході наступальних дій Росії, до та після них, досліджують можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ.
  • "Наразі вже встановлений похвилинний розвиток подій. Призначено низку важливих експертиз, які планується завершити найближчим часом", – повідомили в ДБР 27 травня.