Рішення ухвалив 2 серпня Печерський суд Києва. Буквально 26 липня 2023 року екснардепу повідомили про підозру в державній зраді.

Дивіться також Рада позбавила Рабіновича і Васильковського депутатських мандатів

Що відомо про рішення суду щодо Рабіновича

1 серпня Печерський суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань та обрав колишньому народному депутату від фракції ОПЗЖ Вадиму Рабіновичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою,
– заявили в Державному бюро розслідувань.

Варто зауважити, що Рабіновича заарештували заочно, адже в Україні його немає.

Буквально 27 липня речниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян пояснювала, що вони планують оголосити в розшук Рабіновича. Адже підозру у державній зраді йому скерували до країни, у якій він наразі перебуває.

"Слідство скерувало запит про міжнародну правову допомогу до держави Ізраїль. Тобто ми знаємо, що він перебуває на території саме цієї країни", – пояснювала Тетяна Сапьян.

Дивіться також Кримінальне минуле та поїздки до Кремля: біографія Рабіновича, якого підозрюють в держзраді

Справа Рабіновича: коротко

  • 26 липня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в державній зраді колишньому народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Вадиму Рабіновичу.
  • За даними слідства, Рабінович поширював серед населення та політичного керівництва країн Європейського Союзу антиукраїнську пропагандистську інформацію. У своїх інтерв'ю він вдавався до маніпулятивних висловлювань, які шкодили суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
  • Слідчі пояснили, що діяльність Рабіновича допомагала Росії досягати військово-політичних цілей та ідеологічно допомагала проводити підривну діяльність проти України.
  • До речі, якщо провину Рабіновича доведуть, то йому світить до 15 років тюрми з можливою конфіскацією майна.