Так, його слова наводить журналіст Андрій Цаплієнко на своїй сторінці у Facebook.

Поговорив з Михайлом Самусем, "Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння"…Михайло вважає, що російське вторгнення може трапитися з великою часткою ймовірності,
– написав журналіст.

Самусь навів п’ять сценаріїв агресії. Перший – вторгнення почнеться з локального настання ОРДО/ОРЛО. Водночас сили АТО відволікатимуться на Луганщину.

Другий сценарій, за словами експерта, російські війська завдадуть удару у Маріупольському напрямку і обійдуть місто. З Криму будуть ракетні та авіаційні удари.

Третій – у напрямку Одеси відбудеться потужна десантна операція. З боку Тирасполя – відволікаючі дії. Все це відтягує на південь значну кількість Збройних Сил України, вважає Самусь.

Військовий експерт не виключає і удар з півночі.

"З боку Богучара (10-а танкова дивізія, 9 омсбр) і Валуйок (20-я армія, 23 омсбр) в напрямку Полтави та Дніпра", – зазначає аналітик.

П’ятий сценарій – ще один удар з півночі. З боку Клинцов у напрямку Києва.

Самусь також назвав ймовірні дати загострення агресії Кремля.

"Вікно можливостей для Путіна: 5 вересня – 18 вересня. 5 вересня це саміт G-20 в Ханчжоу, Китай, І це початок стратегічних навчань "Кавказ 2016" (в яких беруть участь всі вище вказані з'єднання). 18 вересня – вибори депутатів Держдуми, губернаторів, глав регіонів", – цитує Цаплієнко експерта.

Читайте також: Бойова загроза в Україні – надзвичайно висока, – Полторак