Таку думку висловив політичний біженець з Росії, економіст, колишній керівник російського Міністерства фінансів і Центробанку Сергій Алексашенко, передає "РБК-Україна".

За його словами, Крим не повернеться до складу України як за влади Путіна, так і є мала ймовірність, що і після нього.

Я так кажу не тому, що я цього не хочу, а тому що існує вираз "rule of law" – "верховенство права", а є "rule by law" – "встановлюючи закон". У Росії під Крим переписана Конституція, тому в цій парадигмі для того, щоб повернути Крим назад треба змінювати Конституцію, для цього треба домогтися згоди всіх суб'єктів федерації, провести референдум в Криму. Це все є складним процесом, та й, скажіть, яким буде результат референдуму?
– наголошує фахівець.

Він також зауважив, що будь-яка людина на президентській посаді все одно повинна буде виконувати чинний закон або йти на його порушення.

"Але навіть якщо це допустити, то, повторюся, повернення відбудеться не раніше, ніж Путін відійде від влади, а це станеться, з урахуванням виборів в Росії, не раніше 2025 року, а чим більше часу проходить, тим більше Крим буде ставати російським, і тим складніше ставатимуть стосунки Росії та України", – підкреслив Алексашенко.

На думку фахівця, "єдиний шанс для України повернути Крим – це стати настільки процвітаючою державою, що не тільки Криму, але і Краснодарському краю та Брянщині захочеться увійти до її складу".

Читайте також: Україна забула про Крим, або як змінилося життя на півострові після анексії