Деталі розповів Іван Жук – помічник начальника з правової роботи Одеського обласного ТЦК та СП в ефірі одного з телеканалів, інформує 24 Канал. Він наголосив, що це ніяке не оновлення.

Дивіться також Воєнний стан знову продовжили: кого можуть призвати в травні 2023 і чого чекати від мобілізації

Це не оновлення, єдиний державний реєстр призовників військовозобов'язаних та резервістів працює не один рік. Такий код – це номер запису відносно того громадянина, відомості щодо якого внесені до цього реєстру,
– зазначив представник ТЦК.

Завдання цього коду

Він пояснив, що основна мета цього номеру – пришвидшення пошуку відомостей про конкретну особу в цьому реєстрі. Цей номер також вноситься до військово-облікових документів громадянина і надалі це пришвидшує ведення військово-облікової документації.

Тож, головне завдання цього коду – пришвидшення ефективності роботи реєстру. Іншого використання, як пояснили у ТЦК, цього коду наразі державою не визначено.

Чи мають знати чоловіки свій код

"Це просто номер запису в єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних. Саме завдяки йому не потрібно шукати всю інформацію в картотеках, вона уже наявна в електронному вигляді", – додав Іван Жук.

Знати такий код, за словами представника ТЦК, – не є обов'язком військовозобов'язаного.

Актуально про мобілізацію

  • Наразі воєнний стан в Україні оголошено до 18 серпня 2023 року, після цієї дати його знову може бути подовжено на 90 діб. Відтак, в країні діє мобілізація, яку законом названо "загальною", втім, насправді такою вона не є.
  • "Частковість" означає наявність великого переліку осіб, які мають або бронювання, або відстрочку, або взагалі не підлягають мобілізації.
  • До прикладу, жінки позбавлені такого права аж до 2027 року, але навіть тоді мобілізація торкнеться лише представниць окремих спеціальностей.